W Łomży będą zadaszone korty tenisowe

fot. pixabay.com

Korty tenisowe na Stadionie Miejskim czynne przez cały rok? Miasto planuje zadaszenie obiektu, tak aby można było z niego korzystać, bez względu na warunki atmosferyczne.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, spotkanie dotyczące budowy zadaszenia kortów przy ulicy Zjazd, odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łomży. Wzięli w nim udział: prezydent Mariusz Chrzanowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego Lech Dobrowolski, trener UKS Return Tomasz Waldziński, radny Rady Miejskiej Łomży Artur Nadolny oraz dr hab. Robert Charmas z PWSIiP.

Z prośbą o zadaszenie kortu przy ulicy Zjazd, zwróciła się do prezydenta  Łomży około 400-osobowa grupa pasjonatów tenisa.

Uważam, że inwestycja jest potrzebna. Skorzystają na niej nie tylko miłośnicy tej dyscypliny sportu, ale też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zyska dodatkowych klientów w okresie jesienno-zimowym – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Widzę, że tenis bardzo się w Łomży rozwija, zainteresowanie nim jest co raz większe,  dlatego  warto inwestować w infrastrukturę. Mamy sporo talentów i być może w Łomży narodzi się kolejna gwiazda tenisowych kortów na miarę Igi Świątek, Agnieszki Radwańskiej czy Wojciecha Fibaka – dodaje.

To będzie milowy krok w rozwoju tenisa w Łomży – mówi Tomasz Waldziński, szkoleniowiec UKS Return, w którym trenują dzieci i młodzież. –Nasi zawodnicy z powodzeniem reprezentują miasto na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, a dzięki tej inwestycji, będziemy mogli takie turnieje organizować w Łomży, także zimą – mówi.  

Planowana inwestycja miałaby być zrealizowana jeszcze w tym roku.