/

Kolejne klasy o profilu sportowym powstają w Łomży

fot. pixabay.com

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży stawia na sport i rozwój intelektualny dzieci tworząc kolejne oddziały o profilu sportowym.

Badania pokazują, że sport pomaga osiągać wysokie wyniki w nauce, dlatego stwarzamy naszym uczniom taką możliwość – mówi dyrektor placówki Pan Marcin Piotrowski.

Klasy sportowe w Łomży

Klasa pierwsza będzie klasą o profilu ogólnorozwojowym z elementami gier zespołowych, a nowo powstająca klasa czwarta będzie sprofilowana na piłkę nożną chłopców i piłkę koszykową dziewcząt. Patronat nad klasami sportowymi objął Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy i Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża, dlatego zajęcia sportowe w tworzonych klasach prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, instruktorską i trenerską z MŁKS i UKS 4 Łomża.

Dzieci będą mieć dostęp do profesjonalnego sprzętu i bazy sportowej. Nieodłącznym elementem są też obozy sportowe i zawody na szczeblu: międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim.

Mamy doświadczenie w prowadzeniu klas sportowych. Funkcjonują w naszej szkole od lat. Uczniowie tych klas maja na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Co ważne osiągają wysokie wyniki w nauce, angażują się też inne formy aktywności. Sport uczy je wytrwałości, zaangażowania i dyscypliny, dzięki temu świetnie radzą sobie w szkole – dodaje dyrektor szkoły Marcin Piotrowski.

Zapisy prowadzone są na stronie: https://nabor.pcss.pl/lomza/szkolapodstawowa/Info/84420

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.