/

Oszacowano straty po pożarze w Dłużniewie

Do pożaru w Dłużniewie koło Łomży doszło wczoraj w budynku garażowym, pomiędzy dwoma chlewniami. Łącznie w obydwu pomieszczeniach znajdowało się około 1500 sztuk trzody chlewnej.

Jak poinformował będący na miejscu zastępca Komendanta Miejskiej PSP w Łomży Grzegorz Wilczyńsk, w budynku, który bezpośrednio sąsiadował z garażem, w którym było największe zadymienie, było 210 sztuk trzody chlewnej. W wyniku zdarzenia padło 9 sztuk, a 15 sztuk zostało ewakuowanych w dalszą część budynku. Resztę udało się uratować. O całym zdarzeniu pisaliśmy wczoraj w artykule: Duży pożar w Dłużniewie pod Łomżą [VIDEO i FOTO]

Straty po pożarze wstępnie oszacowano na około 300 000 złotych. W działaniach brało udział 14 zastępów straży pożarnej. Jeszcze wczoraj na miejscu pojawił się powiatowy lekarz weterynarii. Ze względu na procedury związane z ASF, prewencyjnie zostały przeprowadzone działania polegające na odkażaniu kół samochodów oraz obuwia wszystkich, którzy brali udział w działaniach gaśniczych. Dokładne okoliczności zdarzeni Policja.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.