/

Ewangelizuje przez Internet. Propozycje ks. Łukasza Andrzejczyka na Wielki Post

fot. ks. Łukasz Andrzejczyk

Wielki Post jest w Kościele czasem pokuty i nawrócenia. W tym okresie katolicy odbywają rekolekcje, aby odnowić swoją relację z Bogiem. Od kilku lat coraz większą popularność zdobywają rekolekcje internetowe. Z podobną propozycją wychodzi ks. Łukasz Andrzejczyk, który jest założycielem kanału Tabgha.

Ks. Łukasz Andrzejczyk na co dzień jest moderatorem Domowego Kościoła i wikariuszem w parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży. Od jakiegoś czasu zajmuje się również ewangelizacją przez Internet.

Inspiracją był wiosenny czas pandemii, kiedy to na prośbę znajomych nagrałem dyktafonem rekolekcje wielkopostne. Potem z tego względu, że nie było możliwości fizycznych spotkań dla wspólnoty Domowego Kościoła przygotowałem codzienne komentarze do Ewangelii na Wielki Tydzień. I po tym czasie dostałem od kilku osób smsa z zapytaniem – a może by ksiądz założył kanał na YouTube i kontynuował te nagrania? I tak wszystko się zaczęło.  Potem powstało nazwa, logo. I tak trwa to do dzisiaj – mówi ksiądz Łukasz.

Propozycje księdza Łukasza na Wielki Post

Na kanale Tabgha pojawią się dwie serie rekolekcji wielkopostnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12:00 film z cyklu „Pustynia. Od pośpiechu do wolności”. Od 12 marca, w poniedziałki, środy i piątki na kanale będą pojawiać się rekolekcje „(Nie) zwyczajny Ojciec”, które będą dotyczyły ojcostwa i św. Józefa.

Codziennie rano można wysłuchać rozważań do Słowa Bożego, które ks.Łukasz zatytułował „Kromka Słowa”.  W każdą sobotę o godz. 20.00 można wysłuchać serii „Pole Minowe”, która jest poświęcona relacji małżonków z teściami.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.