Udany turniej „RONA CUP 2021” dla młodych piłkarzy AP Lider i MŁKS Łomża [FOTO]

Wystarczył jeden dzień, kilka godzin, dwa boiska i 8 drużyn, by najmłodsi mogli cieszyć się prawdziwym sportem. W niedzielę na pięknej hali, przy Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbył się towarzyski turniej piłkarski „RONA CUP 2021” rocznika 2015 i młodszych. W zmaganiach wzięły udział dwie drużyny z Łomży: Akademia Piłkarska Lider i Młodzieżowy ŁKS. 

Najmłodsi piłkarze z rocznika 2015 godnie reprezentowali łomżyńskie barwy podczas turnieju piłkarskiego w Ełku. Młodzi Łomżyniacy z Akademii Piłkarskiej Lider oraz MŁKS Łomża rywalizowali z kolegami reprezentującymi szkółki piłkarskie z Białegostoku, Suwałk, Ełku oraz Olecka. Zaangażowania, woli walki, nieustępliwości oraz radości z gry dorośli piłkarze mogą tylko pozazdrościć.

Na dwóch boiskach rozegrano łącznie 28 meczy, a we wszystkich rywalizacja między drużynami stała na naprawdę wysokim poziomie. Tym bardziej, że rywalizacja odbyła się w myśl zasady „Fair Play”. Na każdego uczestnika turnieju czekał pamiątkowy medal oraz puchary dla drużyny. 

Cieszy nas przede wszystkim to, że zawodnicy grali jak równy z równym z takimi zespołami jak Talent Białystok, Wigry Suwałki czy MŁKS Łomża. To pokazuje, że nasi trenerzy odpowiednio dobierają środki treningowe planując mikro- i makrocykle szkoleniowe. Warto podkreślić też postęp w aspekcie motorycznym, który stanowi istotną część planu sportowego Akademii. Składa się na to dbanie przez naszych trenerów o intensywność treningów oraz współpraca z Ośrodkiem Rozwoju Sportowca – mówi Marcin Choinowski z Akademi Piłkarskiej Lider

Podobnego zdania jest trener Młodzieżowego ŁKSu

Pierwszy turniej i pierwsze szlify za nami. Chłopcy przyjechali do Ełku na świetną zabawę z piłką nożną. Zagrali z nowymi drużynami, w innych warunkach i innej atmosferze niż na treningach. Poznali nowych kolegów i nabrali więcej odwagi na boisku. Każdy z nich wspominał coś innego co mu się najbardziej podobało i najważniejsze , że już nie mogą doczekać się kolejnego turnieju i wspólnego wyjazdu – powiedział nam Kamil Parol z MŁKS

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.