„ŁoKeRy” w tym roku nie pojadą? Ale za rok…

Rowery miejskie cieszyły się w Łomży ogromną popularnością. Jednak pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na ilość wypożyczeń „łokerów” i wszystko wskazuje na to, że w roku 2021 będziemy musieli poruszać się jedynie własnymi jednośladami.

Rowery miejskie nie sprawdziły się w czasie pandemii

Jak zapewnia nas Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży jednoślady wrócą na ulice miasta już w 2022 roku. Wtedy samorząd zamierza zakupić zwykłe oraz elektryczne rowery w ramach projektu elektromobilność. W 2020 roku została podpisała umowa na dofinansowanie projektu dotyczącego elektromobilności i to właśnie w jego ramach zostanie stworzona łomżyńska komunikacja rowerowa.

Może jednak nie wszystko stracone?

W ubiegłym roku sytuacja na początku roku przedstawiała się podobnie. System rowerów miejskich miał pozostać w „zawieszeniu” jednak jeszcze przed rozpoczęciem sezonu do urzędu miejskiego zgłosiła się firma, która podjęła się uruchomienia miejskich jednośladów. W tym roku może być to o wiele trudniejsze z uwagi na brak infrastruktury. Jednak warto pozytywnie patrzeć w przyszłość jak nie teraz, to za rok.