Koziołek Matołek wkracza na łomżyńską scenę

fot. UM Łomża

Już w najbliższą sobotę 6 marca 2021 r. o godz. 17:00 w Teatrze Lalki Aktora odbędzie się pierwsza w tym roku premiera. Na teatralnej scenie pojawi się bowiem „Koziołek Matołek” w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Przemysław F. Karwowski, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.

Twórcą tytułowej postaci Koziołka Matołka jest Kornel Makuszyński autor niezwykle popularnych utworów dla dzieci i młodzieży, takich jak: „Panna z mokrą głową”, „Awantura o Basię”, czy też „Szatan z siódmej klasy”. Ilustracje są natomiast dziełem Mariana Walentynowicza – rysownika, architekta i pedagoga, który jest autorem pierwszych kolorowych polskich historyjek obrazkowych opublikowanych na łamach prasy.

„Koziołek Matołek” jest adaptacją komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Ten wierszowany spektakl w założeniu ma być doskonałą zabawą dla całej rodziny. Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Po drodze poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Koziołek potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu. Do Pacanowa nie dociera. Szczęścia będzie szukał nadal. Historia z przymrużeniem oka, będąca „kartką ze starej fotografii”, pełna zwrotów akcji, wykorzystująca rozmaite środki scenicznego wyrazu.

„Koziołka Matołka” będzie można zobaczyć również w niedzielę 7 marca o godz. 11:00. Bilety możecie zamówić przez internet za pośrednictwem platformy Bilety24.  Bilety nadal można rezerwować telefonicznie lub zakupić przed spektaklem.

źródło: UM Łomża

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.