Ostatnia droga Ryszarda Gruszfelda [VIDEO i FOTO]

Dzisiaj Łomża pożegnała Ryszarda Gruszfelda. Był on najstarszym czynnym instruktorem nauki jazdy w naszym mieście.

Przez swoje zawodowe życie wyszkolił setki, jak nie tysiące kierowców. Zmarłego pożegnali rodzina, bliscy oraz wszystkie szkoły nauki jazdy z Łomży i regionu. Po mszy żałobnej w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego kilkadziesiąt samochodów nauki jazdy przejechało przed karawanem z trumną żeby oddać hołd zmarłemu, który miał swój wielki wkład w bezpieczeństwo drogowe w naszym mieście i wyszkolenie przyszłych kierowców.

Ryszard Gruszfeld dał się zapamiętać jako osoba radosna. Dużo żartował. Jednocześnie jego kursanci mówią, że był bardzo profesjonalny i cierpliwy. Zebraliśmy kilka wspomnień o najstarszym, czynnym instruktorze nauki jazdy w Łomży.

Wspominam go jako ciepłego człowieka. Gdy egzamin zakończył się sukcesem to przyjechał pod WORD żeby mi osobiście pogratulować.

Bardzo dużo mówił. Pamiętam jak uczył mnie że światła są ważniejsze niż znaki. Ja widząc znak „stop” i mając zielone światło, nagminnie się zatrzymywałam. Brał mnie chyba trzy razy w to samo miejsce i pytał się czemu się zatrzymuję, a gdy ja mówiłam, że „stop” jest, on odpowiadał że on żadnego „stopu” nie widzi – opowiada z uśmiechem była kursantka

Pamiętam jak pierwszy raz kazał mi wsiąść za kierownicę. Gdy przestraszona powiedziałam, że nie umiem jeździć, on odpowiedział „ja też”.

Ryszard Gruszfeld zmarł 7 marca. Miał 65 lat.

Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Ryszarda Gruszfelda. Tym samym redakcja i wydawca portalu www.zlomzy.pl składają wyrazy głębokiego współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.