/

Możesz kupić palmę w Łomży i pomóc! Wileńskie hospicjum potrzebuje wsparcia [VIDEO i FOTO]

Warto pomagać! Wileńskie Hospicjum potrzebuje naszej pomocy. W Łomży i innych miejscowościach Diecezji Łomżyńskiej będzie można kupić palmy wielkanocne wykonane na Litwie. Dochód z ich sprzedaży wspomoże Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Palmy i pierniki wielkanocne miały być nabywane w parafiach Wileńskich. Niestety, w ostatniej chwili wprowadzono obostrzenia, które nakazują całkowite zamknięcie kościołów.

W Wilnie w Niedzielę Palmową mieliśmy być wspólnie przy misji hospicyjnej i pomagać naszym chorym. W parafiach wileńskich miały być nabywane palmy i pierniki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży miał wesprzeć naszą misję hospicyjną. Od wczoraj kościoły w Wilnie są zamknięte – mówi siostra Michaela Rak, która kieruje hospicjum.

Z pomocą przyjechał Sebastian Jaworowski z Łomży, który zaoferował pomoc. Dzięki niemu palmy i pierniki wielkanocne mogą być sprzedawane w Polsce. Ofiary ze sprzedaży zostaną przekazane na wsparcie hospicjum.

Dzięki Sebastianowi, palmy mogą zostać przekazane do Polski. Ofiara za palmę i piernik pomoże hospicjum i naszym chorym – dodaje siostra Michaela.

W akcję zaangażowały się diecezje Łomżyńska i Białostocka. W naszej diecezji palmy i pierniki będzie można kupić między innymi w Łomży, Kolnie i Zambrowie.

Palma jest tradycyjnym symbolem Wileńszczyzny. Barwne i ozdobne palmy wileńskie plecie się z 50 gatunków suchych polnych, leśnych i ogrodowych kwiatów zbieranych o różnych porach roku dla uzyskania odpowiedniej kolorystyki. Tradycyjne wileńskie palmy są uwijane na suchych drewnianych patykach. Palma jest wpisana na listę dziedzictwa kulturowego Wilna.