Łomża czyta „Jeżycjadę”. V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady to wydarzenie zainicjowane i organizowane przez Wydawnictwo Akapit Press. Odbywa się cyklicznie w marcu, a do jego udziału zapraszane są biblioteki, instytucje kultury, szkoły, księgarnie oraz wszyscy miłośnicy serii książek Małgorzaty Musierowicz.

Zadaniem uczestników projektu było przygotowanie relacji multimedialnej z nagraniem wybranych fragmentów książek w dowolnej przez siebie formie. Celem projektu jest propagowanie wspólnego czytania, kultury czytelniczej oraz popularyzacja książek kultowej autorki, która związana z miastem Poznań, w szczególności z dzielnicą Jeżyce.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przyłączyła się do Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. W akcji wzięli udział pracownicy biblioteki czytając fragmenty 17. części serii Czarna polewka. Nagranie głośnego czytania odbyło się w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży, relacja została zamieszczona na stronach internetowych MBP www.mbp-lomza.pl, www.bibliotekadladzieci.pl, portalu społecznościowym Facebook i kanale YouTube. 

W ramach promocji serii w Oddziale dla Dzieci została zorganizowana również wystawa książek autorki i akcja sleevface. Udało się również zorganizować mini warsztaty manualno-plastyczne, podczas których dzieci za starych książek wykonały organizery – JEŻe (w nawiązaniu do nazwy serii JEŻycjada).

Oddział dla Dzieci MBP w Łomży