/

Łomżyńskie parafie przekazały paczki z żywnością [FOTO]

fot. Parafia Bożego Ciała w Łomży

Wielki Post w Kościele Katolickim wiąże się także z jałmużną. Parafie Krzyża Świętego i Bożego Ciała w Łomży przekazały paczki z żywnością oraz chemią domową, które zostały zebrana podczas rekolekcji wielkopostnych.

W parafii p.w. Bożego Ciała paczki trafią do 60 rodzin. W pomoc zaangażowała się Grupa Ratownicza i wolontariuszki Caritas.

Znowu eksplozja dobra dzięki naszym parafianom! Ruszyło dostarczanie paczek z żywnością i chemią domową, którą zebraliśmy i zakupiliśmy w trakcie parafialnych rekolekcji. Przed naszymi wolontariuszami z parafialnego zespołu Caritas i Grupy Ratowniczej Nadzieja odwiedziny u 60 rodzin z parafii – pisze parafia Bożego Ciała.

W sobotę paczki trafiły do 25 rodzin z parafii Krzyża Świętego.

Dzięki produktom, które zostały zebrane w czasie naszych wielkopostnych rekolekcji, udało się nam dotrzeć i obdarzyć konkretną pomocą 25 rodzin z naszej parafii. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy bardzo hojnie przynosili produkty spożywcze oraz chemiczne. Przy pomocy, niezawodnych jak zwykle, ministrantów w sobotę, 27 marca, paczki na święta zostały rozwiezione – czytamy w mediach społecznościowych parafii Krzyża Świętego.

Jak widać warto pomagać. Łącznie pomoc otrzyma 85 rodzin. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca.