Pożary traw w Piątnicy, jeden było widać z mostu Hubala [FOTO]

default

To z pewnością był bardzo intensywny dzień dla strażaków z Łomży oraz druhów z OSP w Piątnicy. Kilka razy wyjeżdżali do akcji związanych z pożarami. W jednym z nich na fortach w Piątnicy spłonęło 2 hektary nieużytków, a pożar widoczny był z mostu Hubala w Łomży.

Wcześniej druhowie z OSP w Piątnicy zostali zadysponowani do kolejnego w tym roku pożaru traw w Piątnicy Poduchownej. Tam spaliło się około 2 arów suchej trawy.

W trakcie powrotu do bazy zostaliśmy przedysponowani do pożaru stacji transformatorowej w miejscowość Truszki. Po dojeździe na miejsce nie zauważyliśmy widocznych oznak pożaru, oprócz wypalonej już trawy pod transformatorem. Obiekt został przekazany pogotowiu energetycznemu, które przyjechało na miejsce zdarzenia, w celu dalszego zabezpieczenia i podjęcia prac niwelujących awarię.

W trakcie powrotu strażacy ponownie zostali zadysponowani do pożaru traw.

Tym razem paliło się pomiędzy miejscowościami Truszki i Kosaki, około 2 km od miejsca, w którym znajdowaliśmy się dosłownie 3 minuty wcześniej. Oprócz suchej trawy spaleniu uległy krzaki i śmieci znajdujące się na terenie objętym pożarem.