Świąteczny bilans na drogach. 6 kierowców pod wpływem alkoholu

Podczas przedłużonego świątecznego weekendu łomżyńscy policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy zdecydowali się jechać pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Wyjeżdżali też do 10 kolizji drogowych i dwóch wypadków.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali sześciu takich kierowców.

Już w Wielki Piątek policjanci interweniowali, w stosunku do między innymi 36-latka kierującego renaultem. Mężczyzna został zatrzymany przez świadków po tym, jak „zataczając się” wsiadł do pojazdu i próbował odjechać. Po badaniach alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie. Tuż przed północą, z piątku na sobotę, funkcjonariusze drogówki dostali wezwanie do kolizji na terenie gminy Jedwabne. Tam okazało się, że kierujacy volkswagenem 27 – latek, podczas wyprzedzanie uszkodził inny pojazd. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że 27 – latek kierował mimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie alkomatem pokazało blisko 1,9 promila.

Kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierujących, zatrzymanych zostało w świąteczną niedzielę. Jako pierwszy, na terenie gminy Łomża, wpadł 53 – latek kierujący rometem. Mężczyzna pomimo, widocznej trudności z utrzymaniem równowagi i z wyczuwalną wonią alkoholu odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie. Została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu we krwi. Kolejnym zatrzymanym był 71 – latek jadący przez gminę Piątnica. Mężczyzna kierował skodą mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mało tego „wydmuchał” ponad 2,5 promila. Następnie, mundurowi interweniowali w sprawie wypadku, do którego doszło na terenie gminy Łomża. Tam kierujący audi 25 – latek wypadł z drogi i dachował. Okazało się, że kierował mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Chwilę później, tym razem na moście Hubala w Łomży doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tam siedzący za kierownicą passata, 15 – latek, doprowadził do czołowego zderzenia z golfem. 15 – latek był trzeźwy, trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia szczegółowo wyjaśniają łomżyńscy policjanci. Za kierownicę swojego hyundaia wsiadł też 40 – latek. Został zatrzymany na jednej ze stacji paliw, po zgłoszeniu przez obsługę, że może być pod wpływem alkoholu. Od mężczyzny została pobrana krew do badania, bo pomimo, iż policjanci wyczuwali silną woń alkoholu odmówił badania na trzeźwość.

Policjanci wyjeżdżali też do 10 kolizji drogowych.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.