/

Uszkodzili mienie za 16 tysięcy złotych – zostali zatrzymani

fot. KMP Łomża

27-latek oraz 24-latka zostali zatrzymani w sobotę, w centrum Łomży. Podejrzani o uszkodzenie mienia na łączną kwotę ponad 16 tysięcy złotych spędzili noc w policyjnym areszcie. Czujnością wykazali się mieszkańcy jednego z bloków oraz policjant na wolnym. Para zatrzymanych usłyszała już zarzuty uszkodzenia mienia. Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Jak informuje łomżyńska policja, sobotę tuż po 16, policjant łomżyńskiej ,,patrolówki”, wychodząc ze swojego bloku zauważył zdenerwowanych sąsiadów. Mundurowy był wtedy na wolnym. Mężczyźni poinformowali funkcjonariusza, że kilka minut wcześniej wybito w dwóch samochodach szyby. Dodali, że sprawcy uciekli w kierunku centrum miasta. Policjant wraz z mężczyznami pobiegli za podejrzanymi. Dosłownie po kilku minutach, mężczyzna i kobieta zostali ujęci. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji przejął podejrzanych. Funkcjonariusze ustalili, że najpierw zniszczeniu uległ między innymi piec gazowy w jednej z piwnic, a następnie dwa samochody zaparkowane przed blokiem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 16 tysięcy złotych.

27-latek oraz 24-latka noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzień później, każdy z zatrzymanych usłyszał po trzy zarzuty uszkodzenia mienia.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.