Damian Zorczykowski jest w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy!

Damian Zorczykowski wystąpi z orzełkiem na piersi podczas Mistrzostw Europy w Grapplingu. Zawodnik Fight Club Łomża będzie reprezentować nasz kraj i miasto już 26 i 27 kwietnia w kategorii 71 kg.

Nie ukrywam radości! Dziękuję za szanse i obiecuje nie zawieść. Jestem cały czas w formie, teraz trochę przycisnę i na macie dam z siebie wszystko. W tym roku Polska jest gospodarzem Mistrzostw Europy, a cała impreza odbywa się w Warszawie. Zawsze marzyłem w zapasach, żeby móc reprezentować nasz kraj na tak wielkich imprezach, dlatego to po części spełnienie dla mnie jako sportowca.Znaleźć swoje nazwisko wśród tyłu wybitnych sportowców, multimedalistów MP i ME – bezcenne.

Przypomnijmy, że pod koniec marca Damian został wicemistrzem Polski w Grapplingu No Gi Senior 71 kg oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Gi Senior 71 kg.

Jestem teraz bardzo szczęśliwy, jednak mam nadzieję, że prawdziwe świętowanie nastąpi dopiero po Mistrzostwach Europy, gdy wrócę do domu z medalem – dodał Damian Zorczykowski