/

Dni Literatury Dziecięcej 2021 w Łomży

fot. pixabay.com

W kwietniu po raz 20. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży organizuje Dni Literatury Dziecięcej. W tym roku odbędą się one pod hasłem Baśnie, bajki i ballady z dziadkowej szuflady. Ponieważ pandemia pokrzyżowała wiele planów, po raz kolejny Dni Literatury Dziecięcej upływają w jej cieniu.

W czasie DLD naszym czytelnikom proponujemy różne atrakcje, takie jak: zagadki literackie; czytanie bajek i opowieści przez zaproszonych gości, a następnie zamieszczanie nagrania na stronach MBP i kanale YouTube; Zagadki wiosenne; Podróże nie tylko po literaturze; quiz wiedzy Między nami książkami; konkurs plastyczny Łomża–moje miasto dla uczniów szkół podstawowych, którego podsumowanie odbędzie się w czasie czerwcowych Dni Łomży.

W czasie obchodów Dni Literatury Dziecięcej pracownicy biblioteki będą promować dobrą literaturę, o której szczególnie należy pamiętać w procesie wychowawczym najmłodszych.

Naszych czytelników pragniemy zachęcić do dzielenia się recenzjami przeczytanych książek i polecania sobie wzajemnie najciekawszych tytułów, a przede wszystkim do wspólnego, rodzinnego i wartościowego spędzania czasu z dobrą książką. Pod koniec kwietnia rozstrzygnięty zostanie konkurs recytatorski: Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach – wiersze o porach roku. Oceny prezentacji dokona Jury, powołane przez Organizatora.

Szczegóły na naszej stronie internetowej www.mbp-lomza.pl