Marta Konopka wicemistrzynią polski w kulturystce

Na Festiwalu Sportów Sylwetkowych IFBB NPC PRO Roberta Piotrkowicza Marta Konopka wywalczyła Wicemistrzostwo Polski. Sukces zawdzięcza ciężkiej pracy i wytrwałości.

Marta Konopka ma 38 lat i ćwiczy siłowo od trzech lat. Podobnie jak dla Kamila Mieczkowskiego sport to bardzo ważny element jej życia. Po kilku miesiącach pracy nad swoją sylwetką zdobyła tytuł wicemistrza polski!

Kulturystyka stała się to moją pasją, wczoraj byłam na trzecich zawodach w życiu i zajęłam drugie miejsce. Wcześniej trzy razy pierwsze miejsce i raz top 4 w kategorii „figure” to troszkę mocniejsze sylwetki niż bikini fitness – mówi nam Marta Konopka

Do Mistrzostw Polski przygotowywała się przez trzy miesiące odbywając treningi 5 razy w tygodniu.

Srebro na Mistrzostwach Polski jest dla mnie spełnieniem kolejnego celu, marzenia upewnia mnie to w tym że to co robię robię dobrze. Wczoraj miałam przyjemność startować z dziewczętami młodszymi ode mnie jedna o 19 lat, a druga około 15 lat. Dodatkowo były to doświadczone zawodniczki, jedna z Niemiec wiec chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle  – tłumaczy uśmiechając się Marta

Łomżyńska kulturystka teraz przygotowuje się do zawodów, które odbędą się maju. Tam powalczy o kartę pro czyli najwyższą wygraną w tego typu konkurencjach.