„Ja i moje dziecko” czyli grupa dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością

Fundacja DR OTIS tworzy grupę wolontariacko – warsztatową „Ja i moje dziecko”. Jeśli masz wątpliwości i pytania odnośnie możliwości pomocowych, form i metod pedagogicznych spędzania czasu wolnego z dziećmi z niepełnosprawnością, trafiłeś idealnie – czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji

Zapraszamy mieszkańców Łomży na spotkanie organizacyjne grupy wolontariacko – warsztatowej „Ja i moje dziecko” realizowanego w ramach konkursu w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej w 2021 roku zadania publicznego w sferze promocji i organizacji wolontariatu Urzędu Miasta Łomża w dniu 22.04.2021r. (czwartek) o godzinie 10.30, 11.00, 11.30 lub 12.00 (godziny do wyboru) w Przedszkolu Niepublicznym NUTKA przy ul. Sybiraków 24 w Łomży.

Zgłaszać się można pod numerem telefonu 530 417 087 lub adres e-mailowy: aw.drotis@gmail.com. Na spotkaniu poruszane zostaną tematy omawiające misję wolontariatu. Celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców miasta Łomża na temat wolontariatu oraz lokalnych potrzeb, a także konkretne działania wynikające z rozwoju projektu.

W ramach projektu planowane są trzy spotkania od maja do grudnia 2021 roku, a tematyka poruszana na zebraniach będzie zależała od potrzeb uczestników. Na pierwszym spotkaniu zostaną rozdane ankiety w celu zebrania informacji o potrzebach uczestników i ich pomysłach odnośnie działań w ramach przedsięwzięcia.

Jesteśmy otwarci na wasze propozycję, dlatego też opracujemy ramowy plan i tematykę poszczególnych spotkań wraz z wyborem prelegenta. Jeśli poszukujesz porad i zaleceń logopedy, psychologa, terapeuty integracji sensorycznej, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapeutów prowadzących zajęcia z zakresu rehabilitacji, integracji sensorycznej, dogoterapii, z chęcią Tobie pomożemy. Zapewniamy, że misja projektu będzie kontynuowana, jeśli uczestnicy wyrażą zainteresowanie spotkaniami. Jesteśmy dla Was!

Zalety wzięcia udziału w spotkaniu:
– jako uczestnik poszerzysz wiedzę dotyczącą wolontariatu,
– wymienisz swoje doświadczenia z innymi uczestnikami,
– wyzwolimy Twoje pokłady empatii na drugiego człowieka: dorosłego i dziecka.

Na wszystkie pytania pracownicy fundacji postarają się odpowiedzieć i wspólnie znaleźć rozwiązanie problemów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązkowe będą maseczki. Tylko zdrowe osoby i bez objawów infekcyjnych mogą wziąć udział w spotkaniach.

Dodatkowa informacja: jednorazowo liczba uczestników może wynieść 5 osób, dlatego organizatorzy proszą o kontakt w celu ustalenia odpowiedniej godziny w dniu 22.04.2021 roku .