Nowe wnioski 500+. Aby zachować ciągłość świadczenia trzeba to zrobić jak najszybciej

fot. pixabay.com

Pierwsi beneficjenci otrzymują już nowe świadczenia 500+. Aby mogło być ono dalej wypłacane trzeba złożyć nowy wniosek.

Jak informuje portal money.pl program 500+ ruszył niejako na nowo, ponieważ każdy beneficjent musi złożyć nowy wniosek. Jest to konieczne aby utrzymać ciągłość świadczenia.

W ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus” zostało przyznanych już 3,49 mln świadczeń.

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowy okres, rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r., wnioski można składać od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną, za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS – poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Wnioski papierowe można składać od 1 kwietnia. Można to zrobić w urzędzie lub poprzez pocztę.

Aby zachować ciągłość świadczenia trzeba złożyć wniosek do 30 kwietnia. Wtedy ustalenie prawa do świadczenia i wypłata nastąpi najpóźniej do 30 czerwca.

Jeśli złożymy wniosek w późniejszym terminie czas ustalenia prawa do świadczenia wyniesie maksymalnie do 3 miesięcy. Wypłata za wnioski złożone najpóźniej w czerwcu nastąpi najpóźniej w sierpniu, ale z wyrównaniem do wszystkich miesięcy wstecz – informuje money.pl

Jeśli złożymy wniosek w lipcu, wtedy utracimy świadczenie za czerwiec. Złożenie wniosku w sierpniu łączy się z utratą świadczenia za czerwiec i lipiec.