Nowy nabytek w taborze samochodowym MPGKiM [FOTO]

Samochód Peugeot Boxer 330 darował Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Karny w Przytułach Starych. Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się na placu, przed siedzibą MPGKiM w Łomży.

W uroczystym przejęciu pojazdu udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Mariuszem Chrzanowski na czele, a także  Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych płk Włodzimierz Nowak, poseł na Sejm RP Aleksandra Szczudło oraz dyrektor MPGKiM Bernadeta Krynicka.

Peugeot Boxer 330 to pojazd specjalny Służby Więziennej, wyprodukowany w 2008 roku, o przebiegu ponad 212 tys. km i pojemności silnika 2198 cm3. Będzie wykorzystywany w codziennej pracy łomżyńskiego przedsiębiorstwa.

Z uwagi na ogrom zadań, jakie mamy na co dzień do wykonania, dodatkowy pojazd na pewno bardzo się przyda – mówi dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży Bernadeta Krynicka.- Będzie to tak zwana „brygadówka”, wykorzystywana przez Zakład Dróg i Zieleni do przewozu pracowników i sprzętu.

Miasto Łomża wystąpiło do Zakładu Karnego w Przytułach Starych o dokonanie darowizny pojazdu  w połowie marca br., na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami majątku  Skarbu Państwa, w który wyposażone są jednostki budżetowe.

Zależy nam na tym, aby wspierać nasze  przedsiębiorstwa. Samochód będzie wykorzystywany do pracy przy zieleńcach, remontach dróg i  chodników, którymi  poruszają się na co dzień mieszkańcy naszego miasta – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dziękując jednocześnie kierownictwu zakładu za przekazany dar.

To doskonały przykład dobrej współpracy samorządu miasta z formacją podległą Ministerstwu Sprawiedliwości, jaką jest służba więzienna – twierdzi poseł na Sejm RP Aleksandra Szczudło, która była inicjatorką tego przedsięwzięcia i dodaje, że skorzystają na nim przede wszystkim mieszkańcy Łomży.  

W latach 2017- 2020 w ramach programu modernizacji Służby Więziennej jednostki penitencjarne otrzymały środki przeznaczone na ich wyposażenie.  

Przeznaczono je między innymi na nowe jednostki broni, najlepszej klasy kamizelki taktyczne oraz sprzęt elektroniczny. Wymieniono również auta służące do przewozu osób i przedmiotów. Dzięki temu dzisiaj mogliśmy przekazać auto w dobrym stanie, które dotychczas z powodzeniem służyło nam w codziennej pracy – wyjaśnia Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych płk Włodzimierz Nowak.