Hubert Sulewski – „Terytorials” z Łomży w finale wojskowej gali MMA [FOTO]

Już jutro w Powidzu (Wielkopolska) odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie. Jedynym zawodnikiem z naszego województwa jest st. szer. Hubert Sulewski, żołnierz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wydarzenie rozpocznie się 30 kwietnia o godzinie 19:00 i będzie transmitowane przez TVP SPORT.

Spośród osiemnastu finalistów – żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w piątek stoczą swoje najważniejsze walki, aż czterech to żołnierze niezawodowi z Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednym z nich jest st. szer. Hubert Sulewski z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży, który stoczy pojedynek w kategorii 73 kg. z szer. Robertem Wróblewskim z 2 Ośrodka Radioelektronicznego.

Pojedynek na gali jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i szansą na zakontraktowanie jeszcze mocniejszych walk w przyszłości. Mimo pandemii trenuję dwa razy dziennie w klubie Fight Club Łomża. Podczas przygotowań szkoliłem się także pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej w ramach projektu <<Wojownik Niezłomny>>. Kolejną walkę zawodową chcę stoczyć jeszcze w tym półroczu – mówi st. szer. Hubert Sulewski.

Dowódca 13 batalionu lekkiej piechoty ppłk Michał Mazurczyk o swoim podwładnym mówi:

Wzorowy żołnierz, który wie jak godzić pasję do sportu ze służbą Ojczyźnie. W stroju sportowym rozwija swą siłę i sprawność, a w mundurze już trzeci rok doskonali swoje umiejętności jako żołnierz 13 batalionu lekkiej piechoty. Hubert, niech moc będzie z Tobą. 13 batalion lekkiej piechoty i kompania saperów będą wspierać Cię przed ekranami wierząc, że osiągniesz kolejny sukces w swojej karierze

Osiągnięcia st. szer. Huberta Sulewskiego:

  • Mistrz Europy MMA Full Contact 77kg
  • Zdobywca Pucharu Europy w Grapplingu
  • 3-krotny mistrz Polski MMA Junior
  • 3-krotny mistrz Polski ADCC
  • 3-krotny mistrz Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu
  • Rekord Amatorski: 48 wygranych i 6 przegranych
  • Rekord zawodowy MMA: 3 wygrane 2 przegrane i 1 remis

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie to wydarzenie, które od 2015 roku organizuje Akademia Wojsk Lądowych. Raz w roku, na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

Link do transmisji online TVP SPORT: https://sport.tvp.pl/53399825/gala-sportow-walki- walke-mamy-we-krwi-transmisja-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac

W programie gali zaplanowanych jest 7 pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem mistrza Mateusza Masternaka. Fightcard gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą.