„Lalka ambicja” czy w naszym województwie doszło do wycieku tematów?

fot. pixabay.com

Dla wielu osób internet to skarbnica wiedzy, jednak potrafi być również źródłem danych, które obnażają różnego rodzaju nadużycia. Tak stało się z tematem dzisiejszej matury z języka polskiego.

Jednym z tematów rozprawki na maturze pisemnej była „Lalka” Bolesława Prusa, a dokładniej temat o ambicjach. Matura rozpoczęła się o godzinie 9:00 jednak już o godzinie 7:17 fraza „Lalka ambicja” zaczęła być wyszukiwana w wyszukiwarce Google i to głównie w naszym województwie. 

O sprawie napisał dzisiaj serwis Onet.pl 

Jeden z tematów rozprawki maturalnej brzmiał: „Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu”. Rozprawkę trzeba było napisać, odwołując się do – niezwykle często występującej na maturze – „Lalki” Bolesława Prusa. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że taki temat pojawił się w arkuszu CKE z języka polskiego, natomiast takie informacje zostały nam przekazane przez opuszczających salę maturzystów – pisze Onet.pl

W naszem materiale video abiturienci wskazywali na ten temat. Wielu z nich również zdecydowało się go przedstawić w swojej pracy. W ubiegłym roku również w województwie podlaskim zanotowano wzrok wyszukiwań frazy, która znalazła się na maturze pisemnej. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z serwisem Onet Kobieta zaznaczył, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.