Zamknij
REKLAMA

Mieszkanki Łomży odcięte od świata przez powódź w Belgii [FOTO]

08:20, 16.07.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W ośrodku wakacyjnym w Belgii odciętych od świata jest ponad 65 polskich dzieci i opiekunów. Wśród nich są mieszkanki Łomży, które czekają na ewakuacje. Intensywne deszcze, które od kilku dni nawiedzają Belgię spowodowały powodzie w wielu częściach kraju. Woda zalała również ośrodek wczasowy Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour na wschodzie Belgii.

W zalanym budynku znajduje się pochodząca z Łomży prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour Barbara Wojda, oraz trzy opiekunki - absolwentki II LO w Łomży, które pojechały tam z ramienia Wspólnoty Polskiej. 

Dzieci i opiekunowie zostaną przetransportowani przez służby belgijskie do bezpiecznego miejsca zbiórki. Polska Macierz Szkolna w porozumieniu z Ambasadą RP w Brukseli oraz dzięki wsparciu Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE zapewni wszystkim dzieciom transport do punktu odbioru w Brukseli.

[AKTUALIZACJA] 

Około godziny 11:30 pierwsza część osób zostałą ewakuowana.

 Pontony z ratownikami podpływają do zalanego budynku, skąd dzieci i opiekunowie są wyprowadzani po drabinie przez okno, znajdujące się na pierwszym piętrze. Osoby ewakuowane są następnie przewożone na pobliski nasyp kolejowy, na którym czeka m.in. dowódca akcji. Z tego miejsca wojskowy wskazuje łodziom ratunkowym, którędy najlepiej płynąć, by uniknąć zahaczenia o przeszkody, znajdujące się pod wodą - informuje tvn24.pl

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%