Zamknij
REKLAMA

Trwają przygotowania do 37. Pieszej Pielgrzymki. Co zmieni się w tym roku?

10:16, 18.07.2021 | .
Skomentuj fot. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska
REKLAMA

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyrusza z naszej diecezji od 1984 roku. W tym roku ze względów pandemicznych nie będzie ona wyglądała tak samo jak zawsze. Jakie zmiany czekają pątników?

Dotychczas pielgrzymka wyruszała z pięciu miejscowości - Łomży, Ostrołęki, Zambrowa, Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku będzie inaczej. Pielgrzymi rozpoczną drogę 1 sierpnia tylko w Łomży. Tegoroczna pielgrzymka będzie się składała z jednej grupy. Liczba osób idących na Jasną Górę będzie ograniczona - wyruszy tylko 300 pątników. Pielgrzymi nie będą mogli nocować w domach gospodarzy, zatem koniecznie trzeba wziąć ze sobą namiot. Chętne osoby nie będą mogły również dopisać się w trakcie pielgrzymki. 

Ze względu na zmieniającą się sytuacje epidemiczną, spadek zachorowań, zwiększającą się ilość zaszczepionych osób przeciwko COVID 19, a także wielkie pragnienie wiernych pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wszelkiej ostrożności oraz uwzględniając wytyczne GIS odnośnie ruchu pielgrzymkowego, postanowiłem przywrócić tradycyjną formę pielgrzymki. Będzie ona jednak nieco zmodyfikowana z racji na konieczność zachowania zasad sanitarnych i wskazań GIS - mówi biskup łomżyński Janusz Stepnowski

Biskup zachęca również do wsparcia pielgrzymów:

Zachęcam jednocześnie do wspierania pielgrzymów modlitwą i ofiarami w naszych parafiach, czy to grupach białych pielgrzymów duchowych, czy też indywidualnie - dodaje pasterz. 

Zapisów można dokonywać w następujących parafiach:
Łomża: parafia Krzyża św.
Ostrołęka: parafia św. Antoniego Padewskiego
Wyszków: parafia św. Idziego
Ostrów Maz: parafia Wniebowzięcia NMP
Zambrów: parafia Trójcy św.Kolno: parafia św. Anny

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%