Zamknij
REKLAMA

Kolejny odcinek trasy Via Baltica już przejezdny

15:30, 20.07.2021 | źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj fot. Paweł Wądołowski/Polskie Radio Białystok
REKLAMA

Kierowcy mogą już jeździć kolejnym odcinkiem trasy Via Baltica. We wtorek (20.07) drogowcy udostępnili fragment trasy S61 od węzła Szczuczyn do węzła Stawiski.

Ostatnie prace jeszcze trwają, dlatego obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu.

 

- Pojazdy zostały przekierowane na wykonaną już jezdnię trasy S61. Będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. Przełożenie ruchu pozwoli na wykonanie ostatnich już prac, takich jak na przykład połączenie ogrodzeń barier i wykonania nawierzchni dróg bocznych i serwisowych, na których do tej pory odbywał się ruch - mówi rzecznik podlaskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Rafał Malinowski. - Apelujemy do kierowców o przestrzeganie limitu prędkości oraz zachowanie wzmożonej ostrożności z uwagi na prowadzone jeszcze roboty i możliwości lokalnych zawężenie do jednego pasa ruchu - dodaje.

 

Szybciej, czyli maksymalnie 120 km/h pojedziemy tym odcinkiem za dwa tygodnie.

 

- Udostępnienie pełnego przekroju drogi ekspresowej oraz zdjęcie ograniczenia prędkości do 70 km/h planowane jest na przełom lipca i sierpnia, razem z otwarciem sąsiedniego odcinka S61 Kolno - Stawiski. Wtedy kierowcy zyskają łącznie prawie 44 km drogi ekspresowej od węzła Kolno na północ od Łomży do końca obwodnicy Szczuczyna - informuje Rafał Malinowski.

 

Kierowcy od blisko tygodnia mogą już jeździć odcinkiem trasy Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe. Cała Via Baltica ma być gotowa do końca 2023 roku.

(źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%