Zamknij
REKLAMA

Powstanie zapora wzdłuż granicy polsko-białoruskiej

08:35, 08.10.2021 | źródło Podlasku Urząd Wojewódzki
Skomentuj
REKLAMA

- Podjęliśmy decyzję o budowie trwałej zapory wzdłuż granicy polsko-białoruskiej. Doświadczenie innych państw, których dotknął kryzys migracyjny, pokazuje, że jest to jedyna skuteczna metoda - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński. W czwartek (7 października), w siedzibie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, które było poświęcone sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

W briefingu prasowym w siedzibie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli również udział: gen. dyw. SG Tomasz Praga - komendant główny Straży Granicznej oraz płk SG Andrzej Jakubaszek - komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej.

Wicepremier i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie mamy do czynienia z naporem ze strony uchodźców.

- Przyjeżdżają imigranci ekonomiczni. Przywożeni są w ramach akcji organizowanej przez władze Białorusi za niewątpliwą zgodą Federacji Rosyjskiej. Służby białoruskie całkowicie to tolerują i są tam obecne. Działania strony białoruskiej są cyniczną i brutalną akcją kierowaną przez prezydenta Łukaszenkę. Ta akcja była planowana jako odwet za wspomaganie białoruskiej opozycji i próba nacisku na UE – mówił wicepremier Kaczyński.

Przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych zwrócił również uwagę, że fakt, że migranci są wpuszczani do białoruskiej strefy przygranicznej, która jest tam pilnie strzeżona, jest dowodem na działanie władz białoruskich.

- Ci ludzie są prowadzeni do miejsc, gdzie jest szansa na przekroczenie granicy. Zdarza się, że funkcjonariusze białoruscy osobiście uczestniczą w pokonywaniu zapór i przecinaniu drutów - informował wicepremier.

Przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych poinformował również, że podczas posiedzenia Komitetu rozmawiano o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej.

- Omawialiśmy także podjęte już decyzje, także w sferze finansowej, o budowie bardzo poważnej zapory. Takiej zapory, którą bardzo trudno sforsować. Doświadczenie europejskie, doświadczenie licznych państw np. Węgier, Grecji, pokazuje, że to jest jedyna skuteczna metoda – podkreślił. 

Gen. dyw. SG Tomasz Praga - komendant główny Straży Granicznej - podziękował za zaangażowanie funkcjonariuszom Straży Granicznej. Podkreślił, że swoje obowiązki wypełniają wzorowo. 

Płk SG Andrzej Jakubaszek - komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej - zwrócił uwagę na to, że chroniąc granicę Polski, strzeżemy również granicy Unii Europejskiej. 

 

(źródło Podlasku Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Benedykt XVIBenedykt XVI

9 0

"Zarówno uchodźcy, jak i osoby zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny, zawsze byli wyzwaniem dla wspólnot chrześcijańskich, aby przyjęły Chrystusa w kimś obcym i potrzebującym. Oznacza to zaangażować się w realizację autentycznego, integralnego rozwoju ludzkiego, inspirowanego wartościami miłości w prawdzie". 11:37, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%