Zamknij
REKLAMA

Przy okazji zakupów w Łomży… zaszczep się przeciw COVID-19!

14:31, 13.10.2021 | źródło Podlaski Urząd Wojewódzki
Skomentuj Podlaski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Województwo podlaskie jest w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń. Ponad trzystu pacjentów przebywa w szpitalach z powodu COVID-19, a większość z nich jest niezaszczepiona. Jeszcze nie jest za późno, by to zmienić - zachowuj dystans, zakrywaj usta i nos w miejscach publicznych i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - zaszczep się! Od środy (13.10) do grona punktów szczepień Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w których niewymagana jest wcześniejsza rejestracja, dołącza punkt w Galerii Veneda w Łomży. Kadra medyczna czeka na Ciebie w środy i czwartki od godz. 12 do 18.

- Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest zła, szczególnie na tle innych regionów Polski. Z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń i liczby pacjentów w szpitalach. Miesiąc temu tygodniowo mieliśmy 260 zakażeń koronawirusem, dzisiaj to wynik dzienny. 13 września w szpitalach było ponad 60 pacjentów, dziś jest ich ponad 5 razy więcej. To nie napawa optymizmem. Dlatego stale apelujemy do mieszkańców, aby o ile jest to możliwe, skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Na chętnych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19 czeka ponad trzysta punktów szczepień w całym regionie - tu znajdziesz ich mapę. Wystarczy skontaktować się z danym punktem i umówić na szczepienie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, można to także zrobić dzwoniąc na infolinię 989, pod którą uzykasz pomoc konsultanta lub rejestrując się na stronie pacjent,gov,pl.

Zaszczep się przy okazji zakupów!

Aby ułatwić mieszkańcom województwa podlaskiego dostęp do szczepień, Podlaski Urząd Wojewódzki zorganizował punkty plenerowe, w których niewymagana jest wcześniejsza rejestracja. Od środy (13.10) taki punkt działa również w Galerii Veneda w Łomży przy ul. Zawadzkiej 38. Szczepienia wykonują w nim profesjonalne zespoły z Grupy Ratowniczej Nadzieja i Szpitala Ogólnego w Kolnie.

Wystarczy zgłosić się do punktu z dowodem osobistym, wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia oraz przejść kwalifikację lekarską. Medycy czekają w środy i czwartki od godz. 12 do 18.

Zapraszamy również do pozostałych punktów:

punkt w Centrum Handlowym Alfa w Białymstoku (ul. Świętojańska 15, poziom +2) działa od poniedziałku do soboty w godz. 15 - 19;

punkt w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku (ul. gen, Andersa 40, boks nr 321) działa w środy i piątki w godz. 7 - 11 i w soboty w godz. 7 - 13;

punkt kontenerowy przy Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach (ul. Legionów Piłsudskiego 3) działa od wtorku do piątku w godz. 13 - 16 i w soboty od 10 do 14,

W województwie podlaskim wykonano do tej pory 1 086 269 szczepień - w pełni zaszczepionych jest ok. 41% mieszkańców. W Łomży - 43,1%, w powiecie łomżyńskim - 33%.

(źródło Podlaski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%