Zamknij
REKLAMA

Medyczne plecaki dla łomżyńskich ratowników

08:51, 25.11.2021 | .
Skomentuj

Łącznie ponad 600 tys. zł dofinansowania przyznał w środę, 24 listopada, zarząd województwa trzem placówkom służby zdrowia z regionu. Dzięki dotacjom, białostocka Śniadecja zrealizuje duży projekt transgraniczny dotyczący opieki w chorobach onko-urologicznych. Pogotowie ratunkowe w Suwałkach zainwestuje w fotowoltaikę, z kolei łomżyńskie zakupi plecaki medyczne.


 Plecaki medyczne wraz z ampularium (pokrowcami lub saszetkami przeznaczonymi do transportu szklanych lub plastikowych ampułek zawierających leki i substancje aktywne), dzięki wsparciu zarządu, zakupi Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Łomży. 

– To obowiązkowe wyposażenie każdej karetki. Dzięki nim można w wygodny sposób przenosić niezbędny ekwipunek, służący ratowaniu zdrowia i życia. Cieszę się, że mogliśmy się przyczynić do ich zakupu i usprawnić w ten sposób pracę, jaką wykonują ratownicy medyczni – mówił, pochodzący z Łomży, wicemarszałek Marek Olbryś.

W związku z trwającą pandemią oraz zwiększoną częstotliwością dezynfekcji ambulansów plecaki szybko ulegają wyeksploatowaniu, stąd potrzeba ich wymiany. Kwota przyznana na ten cel to niemal 10 tys. zł.

Warto dodać, że Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma blisko 411 tys. zł, a Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach, blisko 197 tys. zł.

 

(źródło: Wrota Podlasia )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%