Zamknij
REKLAMA

Nowe ulice w Siemieniu Nadrzecznym

11:12, 01.12.2021 | .
Skomentuj fot. pixabay.com

– W miejscowości przybywa nowych domów i dziś numeracje nie idą już po kolei, co stwarza wiele problemów. Chcemy to po prostu uporządkować i nadać nazwy ulicom. To usprawni np. dojazd służb ratunkowych czy kuriera z przesyłką - mówił wójt Gminy Łomża Piotr Kłys podczas konsultacji z mieszkańcami Siemienia Nadrzecznego.

Gmina Łomża w ostatnim czasie podjęła temat nazewnictwa ulic w Siemieniu Nadrzecznym. Wójt w listopadzie dwukrotnie spotkał się z mieszkańcami Siemienia Nadrzecznego w miejscowej świetlicy wiejskiej.

Konsultacje dotyczą zarówno samego zamierzenia wprowadzenia nazw ulic i co się z tym wiąże zmiany numeracji domów, ale także ustalenia jak miałyby nazywać się poszczególne ulice. Choć nazwy ulic formalnie nadaje Rada Gminy, to w przypadku Gminy Łomża radni zawsze brali pod uwagę wnioski i propozycje mieszkańców. 

Na każdym z dwóch spotkań konsultacyjnych uczestniczyło ok. 30 osób. Udało się osiągnąć wspólne stanowisko i ustalić proponowane nazwy ulic.

Zgodnie z wolą mieszkańców w Siemieniu Nadrzecznym miałyby pojawić się ulice: Kopalina, Stoczek, Górna, Zapolna, Na skarpie, Cicha, Widokowa, Konarska, Zagajnikowa, Objazdowa, Ustronna, Odległa, Chabrowa, Rzeczna, Spacerowa, Szlachecka, Urocza, Podgórska, Pańska, Wysoka i Cicha.

Urzędnicy z Gminy Łomża planują, że nazwy ulic w Siemieniu Nadrzecznym pojawią się wiosnę przyszłego roku, po wcześniejszej uchwale podjętej przez Radę Gminy Łomża.

(źródło: Gmina Łomża )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%