Zamknij
REKLAMA

SG: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób

09:28, 10.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Wczoraj tj. 09.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób" - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Doszło do próby siłowego forsowania granicy.

Dodała, że w poniedziałek na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa kilku cudzoziemców siłowo forsowała granicę. "W stronę polskich patroli rzucane były kamienie, kłody drzewa, również przez służby białoruskie" - poinformowała SG.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.(PAP)

[ZT]19115[/ZT]

Autor: Piotr Nowak

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%