Zamknij
REKLAMA

Łomżyńscy terytorialsi szkolili się pod okiem strażaków z Grajewa [FOTO]

11:12, 26.01.2022 | .
Skomentuj fot. 1 PBOT
REKLAMA

Coraz częściej służby MSWiA oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej współpracują ze sobą podczas reagowania na zdarzenia o charakterze niemilitarnym. Wspólne szkolenia mają na celu przygotować strażaków i terytorialsów do współdziałania.

[FOTORELACJA]1173[/FOTORELACJA]

Jak informuje 1PBOT, sobotnie zajęcia (22 stycznia) odbyły się podczas szkolenia rotacyjnego w 13 batalionie lekkiej piechoty. W zakresie ratownictwa technicznego, jako instruktorzy, zaangażowali się strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej PSP w Grajewie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie. W obszarze ratownictwa medycznego zagadnienia poprowadzili funkcjonariusz PSP oraz żołnierz OT. Szkolenie nabrało realizmu dzięki przychylności firmy AutoMet w Szymanach, która kolejny raz udostępniła do ćwiczeń wraki samochodów.

Podczas szkolenia używane były narzędzia hydrauliczne znajdujące się na wyposażeniu zarówno straży pożarnej, jak i Wojsk Obrony Terytorialnej. Terytorialsi uczyli się też wykorzystywać gaśnice do gaszenia pożaru pojazdu.

Od 16 czerwca 2020 roku 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku łączy porozumienie w sprawie współpracy. Poza działalnością szkoleniową dotyczy ono także obszarów: ratowania życia oraz zdrowia ludzi, ratowania mienia i środowiska, prowadzenia akcji poszukiwawczych czy wsparcia specjalistycznym sprzętem.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wydziela siły i środki do Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Są one w stałej gotowości do wsparcia mieszkańców województwa w przypadku wystąpienie zagrożeń o charakterze niemilitarnym. Celem WOT jest wyłącznie uzupełnianie, a nie zastępowanie, możliwości cywilnych służb.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%