Zamknij

30 listopada mija termin na złożenie wniosków o 300 plus

11:25, 29.11.2021 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się pospieszyć. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

- W tym roku wnioski o świadczenie można złożyć wyłącznie przez internet – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Świadczenia wypłacane są bezgotówkowo na rachunek bankowy opiekunów – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Zainteresowanie programem „Dobry Start” jest duże. Większość osób złożyła już wniosek.

W województwie podlaskim wpłynęło ponad 87 tys. wniosków o świadczenie 300 plus.  Do tej pory w regionie wypłacono ponad 123,5 tys. świadczeń na kwotę 37 mln zł. W całym kraju w ramach programu "Dobry Start" przekazano prawie 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci. 

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start", także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected], znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

- Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - wyjaśnia rzeczniczka.

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%