Zamknij

Praca w Łomży. Sprawdź gdzie szukać

10.03, 27.07.2022 . Aktualizacja: 10.05, 27.07.2022
Skomentuj fot. pexels
REKLAMA

Łomża jest miastem na prawach powiatu, położonym w Polsce w województwie podlaskim. Lokalizacja miejscowości sprawia, że jest ona głównym ośrodkiem gospodarczym i edukacyjnym, a także kulturowym regionu. Szczególne położenie geograficzne jest jednym z walorów tego miejsca.

Praca Łomża, czyli jakie są możliwości?

Szukając pracy w Łomży warto poznać charakterystykę tamtejszego rynku pracy. Świetnym sposobem na to jest Internet, gdzie zamieszczane są na bieżąco aktualne oferty pracy w Łomży. Wystarczy spojrzeć na zamieszczone na portalu https://www.gowork.pl/praca/lomza;l oferty, aby szybko sprawdzić jakie są możliwości.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość skorzystania z wygodnych filtrów, które pozwalają określić preferencje kandydata, zawężając wyświetlanie ofert do określonych kategorii czy warunków zatrudnienia.

Warto wiedzieć, że Łomża znajduje się w obrębie tzw. zielonych płuc Polski. To region, w którym przeważają tereny rolno-leśne. Takie położenie sprawia, że rozwijają się tu głównie te gałęzie gospodarki, które nie obciążając nadmiernie środowiska naturalnego. Ekologia jest tu szczególnie ważna.

dominującymi dziedzinami gospodarki są tu: przemysł spożywczy czy browarnictwo, które jest jedną z marek rozpoznawalnych na terenie całego kraju. Duże znaczenie mają też dziedziny związane z elektroniką, przemysłem drzewnym i meblarskim, a także budowlany. Ale region słynie także z produkcji i przetwórstwa płodów rolnych. Świetnie rozwija się też turystyka i agroturystyka, ze względu na liczne zabytki znajdujące się w mieście i okolicach, jak też niewątpliwe walory ekologiczne.

Gdzie szukać pracy w Łomży?

Mimo że w samym mieście nie funkcjonują żadne duże firmy, to w okolicy znajduje się sporo podmiotów, na czele ze znanym producentem piwa - browarem Łomża. Wśród dużych przedsiębiorców wskazać można m.in. producentów pasz, mebli czy elementów wykorzystywanych w budownictwie. Praca Łomża stwarza zatem sporo możliwości osobom, które poszukują zatrudnienia.

Przeglądając oferty dla zagadnienia praca Łomża znaleźć można ciekawe i atrakcyjne propozycje. Poszukiwani są pracownicy produkcyjni, ale też pracownicy wykwalifikowani posiadający odpowiednie uprawnienia w zawodzie elektryka, doświadczenie w branży budowlanej - dekarze, murarze.

W związku z popularnością turystyczną regionu i miasta świetnie rozwija się także handel, w którym stale potrzebni są sprzedawcy, magazynierzy w większych firmach, jak też dostawcy. Świetnie rozwija się również branża gastronomiczna, co sprawia, że i w tym kierunku szukać można stabilnego zatrudnienia.

W regionie znaleźć można pracę na stanowiskach wymagających specjalistycznego przygotowania i uprawnień, jak np. lekarz, pielęgniarka, inspektor farmaceutyczny czy weterynaryjny, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym.

Praca sezonowa i dorywcza

Rolniczy charakter regionu sprawia, że zatrudnienia można szukać i w tej gałęzi gospodarki. Szczególnie w okresie zbiorów czy żniw pojawiają się oferty typu “praca w Łomży od zaraz”. Zbiory i żniwa to specyficzny okres, często trudny, bo w zasadzie w krótkim czasie trzeba wykonać ogrom pracy. Rolnicy posiadający więcej ziemi z całą pewnością nie dadzą rady wykonać zadania samodzielnie. Dlatego też praca w Łomży od zaraz  cieszy się dużą popularnością. Ale natychmiastowe zatrudnienie często znaleźć można również w innych branżach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%