Zamknij

Wędkarze rywalizowali ze sobą w Wojewódzkich Zawodach Wędkarskich na Narwi

07:13, 07.06.2021 | Źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

To doroczne spotkanie amatorów od dwunastu lat organizuje w czerwcu Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu, a dzięki patronatowi marszałka zawody mają rangę wojewódzkich.

Od dwóch lat odnotowujemy mniejsze połowy niż wcześniej. Ten rok jest najsłabszy, ale powodem może być także to, że zorganizowaliśmy je nieco wcześniej i pyli jeszcze sosna, co rybom może także przeszkadzać  - mówi prezes stowarzyszenia Maciej Estkowski.

Mimo to w dwóch turach udało się wędkarzom wyłowić w sumie około 30 kg leszczy, płoci i uklejek. Trzema leszczami ważącymi w sumie prawie 4 kg zwycięstwo zapewnił sobie Karol Depa.

Zwycięzcy odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pechowcy, którym nie udało się nic złowić - nagrody pocieszenia.

Te zawody to promocja naszego województwa, ponieważ nad Narew w okolice Nowogrodu przyjeżdżają wędkarze nie tylko z Łomży, Grajewa czy Wysokiego Mazowieckiego, ale także z sąsiednich województw - powiedział wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. 

Poza wręczeniem zwycięzcom nagród Marek Olbryś obiecał, że zarząd województwa sfinansuje organizatorom zawodów zakup namiotu, z którego będą mogli korzystać już podczas następnej ich edycji.

Wszystkie złowione ryby po zważeniu i ocenie wypuszczono z powrotem do rzeki. 

[ZT]16445[/ZT]

 

(Źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%