Zamknij

Intensywny czerwiec dla szachistów z Łomży

07:36, 09.06.2021 | .
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Czerwiec to miesiąc, w którym po długiej przerwie spowodowanej pandemią, powróciło wiele turniejów dla miłośników królewskiej gry. 

W miniony weekend podopieczna Akademii Szachowej Sobocińscy Malwina Szewczyk wywalczyła II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Szachach Klasycznych Kobiet. Zawody rozgrywane były w dniach 2-6 czerwca w Rybniku. Tym samym uzyskała nominację do reprezentowania Polski na I Mistrzostwach Europy ICCD w szachach szybkich i błyskawicznych, które zostaną rozegrane w Cordobie (Hiszpania) wiosną 2022 r. Wcześniej, bo w październiku 2021 r. Malwinę - uczennicę łomżyńskiego Ekonomika, czekają zmagania na Mistrzostwach Europy ICCD w szachach klasycznych w Amsterdamie (Holandia). 

Również młodsi zawodnicy Akademii, być może następcy Malwiny, podczas weekendu mogli spróbować swoich sił w bardzo silnie obsadzonym turnieju. W dniach 4-6 czerwca w Wasilkowie zostały rozegrane XXIII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego do lat 18. Startowało prawie 130 zawodników w dwunastu kategoriach wiekowych z całego województwa. Drużyna Akademii Szachowej Sobocińscy to: Maja Szewczyk (SP 9) D08 - 5 miejsce, Anna Dziewa (SP 10) D12 - 8 miejsce, Filip Chaberek (SP 2) C08 - 15 miejsce, Wojtek Zabielski (SP 10) C08 - 16 miejsce, Paweł Taraszkowski (SP 9) C10 - 17 miejsce, Bartek Strączyński (SP 10) C10 - 18 miejsce, Mateusz Such-Kaczanowicz (SP 4) C14 - 19 miejsce. Zawodnicy wrócili z zawodów z jeszcze większym zapałem do treningów i motywacją do pogłębiania tajników królewskiej gry. 

Już w najbliższą sobotę i niedzielę będzie kolejna okazja do udziału w turniejach szachowych. 12 czerwca zostaną przeprowadzone Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Łomża w szachach. Rozegrane zostaną dwa turnieje: Turniej A – dla szachistów powyżej 10 lat i seniorów oraz Turniej B – dla dzieci do lat 10.  Natomiast w niedzielę 13 czerwca szachiści będą rywalizować drużynowo w Powiatowym Turnieju Szachowym LZS o „Złotą Wieżę”. Zawody sobotnio-niedzielne rozpoczną się o g. 10.00. 

Również w czerwcu (22.06) dla wszystkich najmłodszych miłośników szachów planowany jest Turniej z Okazji Dnia Dziecka i Zakończenia Roku Szkolnego. Wszelkie szczegółowe informacje o zawodach jaki i zapisach można znaleźć na profilu FB:  https://pl-pl.facebook.com/AkademiaSzachowaSobocinscy 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%