Zamknij
REKLAMA

Wakacyjne zawody strzeleckie w Piątnicy [FOTO]

12:24, 12.07.2021 | .
Skomentuj fot. Sagittarius
REKLAMA

W sobotę w Piątnicy odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez klub Sagittarius.

W zawodach wzięło udział ponad 150 osób. Rywalizacja polegała na strzelaniu z pistoletu i karabinu do sportowych tarczy. 

Nasze zawody są organizowane kilkanaście razy w roku, minimum 3-4 razy w miesiącu. Jest to bardzo dużo, jak na polskie standardy. Strzelamy w kilku konkurencjach, które się od siebie różnią. Zawody przebiegają według przepisów Polskiego Związku Strzelectwa. Strzela się strzały próbne, a potem oceniane przez sędziów. Niestety jesteśmy ciągle strzelectwem amatorskim, choć nasz klub liczy około 3000 członków - to bardzo dużo. Pod tym względem jesteśmy gdzieś w pierwszej dziesiątce w Polsce. Miesięcznie udział w naszych zawodach bierze około 300-400 osób. Niestety strzelectwo zawodowe u nas stoi słabo, jest to duży problem związany przede wszystkim z finansowaniem - mówi Paweł Zalewski, prezes Klubu Strzeleckiego Sagittarius.

Klub Strzelecki SAGITTARIUS powstał w 2012 roku. Należy do Podlaskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, posiada Licencję Klubową PZSS uprawniającą do współzawodnictwa w strzelectwie pistoletowym, karabinowym oraz ze strzelby gładkolufowej. Klub prowadzi  strzelnicę sportową oraz Muzeum Forteczne. W klubie udziela się łącznie kilkunastu wolontariuszy, instruktorów i sędziów strzelectwa sportowego, którzy uczą strzelców, młodzież oraz osoby pragnące postawić pierwsze kroki w strzeleckim świecie.

Poniżej udostępniamy galerię zdjęć z ostatnich zawodów. 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%