Zamknij

Łomżyniak najlepszy na świecie! [VIDEO]

07:12, 11.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Na co dzień jest dyrektorem szkoły w Kupiskach - tę funkcję pełni od pięciu lat. W tym roku dał nam się  poznać w Tokio jako sędzia na igrzyskach olimpijskich. Teraz został okrzyknięty najlepszym sędzią 2021 roku!

Karol Łebkowski otrzymał Złoty Gwizdek - czyli wyróżnienie dla najlepszego sędziego zapasów w 2021 roku. Wyróżnienie otrzymał na zakończenie Mistrzostw Świata w Zapasach, które odbyły się w Oslo w dniach 2-10 października. 

Jest to pierwszy raz, kiedy polski sędzia otrzymał tak prestiżowe i ważne wyróżnienie. Złoty Gwizdek to najwyższe światowe odznaczenie dla sędziujących zapasy. Nagroda wręczana jest od 1983 roku. 

Sędzia otrzymał wyróżnienie z rąk Prezydenta Światowej Federacji Zapaśniczej (UWW) Nenada Lalovica. 

Urodził się w Łomży w 1965 r. Zapasy zaczął uprawiać w 1978. Swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął jako zawodnik, by później wspinać się po kolejnych szczebelkach drabinki zawodowej, która doprowadziła go do udziału w dwóch olimpijskich turniejach.

Karol Łebkowski dwukrotnie sędziował zapasy na igrzyskach olimpijskich. Pierwszy raz na Igrzyskach w Rio De Janeiro w 2016 r, drugi w tym roku - w Tokio, gdzie był jedynym polakiem wśród sędziów. 

[ZT]17077[/ZT]

Poniżej możecie zobaczyć film z wręczenia nagrody naszemu rodakowi. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%