Zamknij

Kolejne podium dla naszej rajdowej załogi!

14:40, 15.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Miniony weekend obfitował w sportowe emocje. Również te rajdowe. W oddalonym od Łomży o zaledwie 90 kilometrów Przasnyszu, w sobotę, odbył się coroczny Rajd Orlika. Na starcie rajdu stanęły 37 załogi, w tym łomżyński LINGUO Rally Team, wspierany również przez nasz portal.

Trasa rajdu obejmowała 6 asfaltowych odcinków specjalnych oraz wieczorne kryterium w centrum Przasnysza. Długie proste, na których przewagę mają samochody o dużej mocy nie stanowią idealnych warunków dla nieco ponad 100 konnego Yarisa. Jednak nasi reprezentanci nie zamierzali wcale się poddać. Ich ostatnie sukcesy rozbudziły apetyty załogi na kolejne puchary. Plan przewidywał podjęcie walki i rywalizację o najwyższy stopień podium w klasie 3, czyli samochodów o pojemności silnika do 1600 cm3 i bez turbodoładowania.

W trakcie 3 odcinka specjalnego nasza załoga stwierdziła awarię hamulca, w wyniku której, na jednej z szykan auto o mały włos nie wypadło z trasy. Skończyło się na stracie kilku sekund oraz konieczności utrzymania wolniejszego tempa jazdy, aż do kolejnej strefy serwisowej. Zespół uporał się z usterką i natychmiast potem przystąpił do odrabiania strat konsekwentnie doganiając ścisłą czołówkę klasy.

Nocne kryterium uliczne było prawdziwym pokazem szybkości w ciasnych zawijasach i dobrze wykorzystaną szansą na odrobienie strat. Jednak LINGUO Rally Team przegrał rywalizację o pierwsze miejsce w K3 w rajdzie o zaledwie 2,44 sekundy, finalnie plasując się na drugim stopniu podium.  

Występ naszej załogi jednak i tak należy zaliczyć do udanych. Znowu wracamy z pucharem.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OooOoo

13 0

I to jest wiadomość a nie jakieś podwyżki paliw. Panowie czapki z głów
Wiem że dla rajdów amatorów to duże wyzwanie w tym dla finansów i waszych rodzin.
Walczcie dalej i promujcie nasze miasto gdzie się da🔥 18:58, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciekawe Ciekawe

13 0

Proszę jednak sport narodowy jak skoki narciarskie, piłka nożna, stanie pod sklepem z piwem mogą być zagrożone 🙂 w tym kraju jednak da się robić coś innego.
Brawo podziwiam i chętnie bym zobaczył panów w akcji w Rajdzie Łomży.
Ciekawe co na to miasto 🙄 09:59, 17.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BB

12 0

Ciekawe wyzwanie i ile załóg przyjechałoby na taką imprezę 10:02, 17.10.2021


0%