Zamknij

Malwina Szewczyk – łomżyńska szachistka w Pałacu Prezydenckim

08:18, 09.11.2021 | .
Skomentuj fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM
REKLAMA

28 października 2021 r. 17-letnia szachistka - Malwina Szewczyk uczestniczyła w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Z rąk Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi.

Tak szczególne odznaczenie było możliwe dzięki zdobyciu pięciu medali dla Polski na arenie międzynarodowej w rywalizacji niesłyszących w szachach. Najcenniejszym z nich był brązowy medal olimpijski na XIX Zimowych Igrzyskach Niesłyszących w Szachach we Włoszech w grudniu 2019 r.  

W rozgrywanych w Amsterdamie w dniach 18-22 października Mistrzostwach Europy Niesłyszących Kobiet w szachach Malwina była blisko zdobycia medalu, jednak po zaciętej walce w ostatniej rundzie z liderką turnieju ostatecznie  zajęła X miejsce. Obecnie (4-14 listopad) szachistka gra online w IV Mistrzostwach Świata FIDE w Szachach Osób Niepełnosprawnych, a już następnego dnia Malwina wyjeżdża na Półfinały Mistrzostw Polski  Juniorów do lat 18 do Jastrzębiej Góry.

Na co dzień Malwina jest uczennicą trzeciej klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży, a nad jej rozwojem szachowym czuwa dziadek i trener – Sławomir Sobociński. Życzymy dalszych sukcesów młodej szachistce. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%