Zamknij

"Bieg Niepodległości" na zakończenie Aktywnej Piątki Gminy Łomża

07:54, 17.11.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

103 zawodników z różnych zakątków Polski wystartowało w ostatnim biegu „Aktywnej Piątki Gminy Łomża”, który odbył się 14 listopada w Giełczynie. Zwycięzcą, jak podczas czterech innych biegów, został Adam Szydlik z Łomży. „Bieg Niepodległości” na dystansie 10 km, rozpoczął się od 300-metrowego honorowego biegu z flagami biało-czerwonymi na cześć Niepodległej.

Najszybszy zawodnik na pokonanie głównej 10-kilometrowej trasy biegnącej asfaltem i drogą piaskową do lasu i z powrotem potrzebował 36 minut i 58 sekund, natomiast ostatni na mecie ukończył bieg po godzinie i dwudziestu sześciu minutach.

Drugi na mecie, po niespełna minucie, zameldował się Szymon Czartoszewski z Łomży, a tuż za nim wbiegł Arkadiusz Borkowski z Ostrołęki.

Wśród Pań najlepsza była Paulina Klimowicz z Kolna (44 min. i 5 sek.)

Zawodnicy po przebiegnięciu dystansu, zjedli ciepły posiłek w świetlicy wiejskiej. Na zakończenie imprezy sportowej najlepsi w całym cyklu grand prix najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody. Odzielnie nagrodzono też najszybszych w "Biegu Niepodległości". Mariusz Niziński - współorganizator imprezy - podziękowałam Zastępcy Wójta Gminy Łomża Cezaremu Zborowskiemu za autorski pomysł i osobiste zaangażowanie przy realizacji cyklu biegów grand prix "Aktywna Piątka Gminy Łomża". Zastępca zapewnił, że druga edycja wystartuje w przyszłym roku, a dokładnie 6 marca 2022 r. w Giełczynie, na co biegacze zareagowali z dużym entuzjazmem.

W całym cyklu grand prix udział wzięło 250 uczestników, a 51 z nich ukończyło wszystkie pięć biegów i za to osiągnięcie otrzymali w Giełczynie czerwone bluzy sportowe. Biorąc pod uwagę wszystkie biegi, zawodnicy 573 razy przekraczali linię mety. I tak - w Giełczynie rywalizację ukończyło 116 biegaczy, w Jednaczewie – 152, w Starej Łomży nad Rzeką – 93, w Pniewie – 109 i na zakończenie w Giełczynie – 103.  

Cykl biegów „Aktywna Piątka Gminy Łomża”, dofinansowany przez Województwo Podlaskie, zorganizowała Gmina Łomża i Stowarzyszenie Biegamy dla Zdrowia, a honorowy patronat nad nim objął Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Po przebiegnięciu każdego z biegów uczestnicy otrzymywali medale, które po złożeniu utworzyły kwiat z herbem Gminy Łomża w środku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%