Zamknij

Kolejne sukcesy pływaków UKS Butterfly

08:17, 13.12.2021 . Aktualizacja: 08:18, 13.12.2021
Skomentuj

W sobotę (11.12.) siedmioro, młodych łomżyńskich pływaków UKS Butterfly zanotowało udane starty na ogólnopolskich zawodach Od Młodzika Do Olimpijczyka - III edycja, na których zdobyli dwa medale, a także ustanowili aż osiem nowych rekordów życiowych.

Impreza zorganizowana przez AZS Warszawa pod patronatem Ministerstwa Sportu, zgromadziła 740 uczestników, w wieku od 8 do 13 lat z 66 klubów z niemal całej Polski. Zawody rozgrywane na nowoczesnej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, są jedną z bardziej prestiżowych imprez w Polsce dla dzieci w wieku od 8 do 14 roku życia.

Nasze miasto reprezentowali wyróżniający się pływacy UKS Butterfly w składzie: Lena Aleksandrowicz (8 l.), Kaja Kurpiewska (12 l.), Filip Rudczyk (12 l.), Eliza Chrzanowska (13 l.), Amelia Piaścik (13 l.), Igor Darmetko (13 l.)

Srebrną medalistką w kategorii dziewcząt 8 - letnich została Lena Aleksandrowicz osiągając czas 0:51,52 w stylu grzbietowym na dystansie 50 m. Z kolei w stylu dowolnym (50 m) z czasem 0:48,15, zajęła wysokie - 5 miejsce. Dla młodziutkiej zawodniczki start na zawodach tej rangi był olbrzymim przeżyciem, ale - co widać po startach - wyśmienicie poradziła sobie z tremą sportową.

Drugim medalistą został Filip Rudczyk, który na dystansie 100 m w stylu grzbietowym - chłopców 12 lat, zdobył brązowy medal, ustanawiając nowy rekord życiowy z czasem: 1:13,64. Podopieczny trenera Bartosza Kutnego, ustanowił również „życiówkę” na 100 m w stylu dowolnym: 1:06,91.

Kolejni zawodnicy, pomimo, iż nie zajęli medalowych miejsc, również popłynęli wyśmienicie, ustanawiając rekordy życiowe na dystansie 100 m:

- Eliza Chrzanowska - w stylu dowolnym:.1:10,28

- Igor Darmetko - w stylach dowolnym: 1:02,75 i grzbietowym: 1:12,39,

- Kaja Kurpiewska - w stylu grzbietowym 1:22,07.

Z kolei Amelia Piaścik dzielnie walczyła na dystansie 100 m klasykiem i naprawdę niewiele brakowało jej do awansu do czołowej „dziesiątki” (1:27,93)

Trenerzy naszych zawodników: Tomasz Drozdowski, Bartosz Kutny oraz Katarzyna Aleksandrowicz zgodnie podkreślają, że poziom sobotnich zawodów był naprawdę wysoki, a w danych rocznikach startowali czołowi zawodnicy z Polski. O medale było naprawdę ciężko.

- Od kilku już lat zawody OMDO są jednymi z najważniejszym imprez dla młodych, perspektywicznych zawodników w naszym kraju. Łomżyńscy pływacy z roku na rok zaznaczają co wyraźniej swoją obecność, czego dowodem są nie tylko zdobyte medale, ale przede wszystkim ustanawiane rekordy życiowe, akurat na takiej imprezie. Stale zwiększająca się liczba startujących zawodników UKS Butterfly, którzy są jego wychowankami, pokazuje też, że kierunek szkolenia jest właściwy, a klub stale się rozwija. Czy z naszych młodzików wyrosną olimpijczycy ? Tego nie wiem, ale głęboko wierzę, że tak będzie - podsumowuje Jarosław Szeremet, trener i Prezes klubu.