Zamknij
REKLAMA

Turniej w futsalu kobiet w Łomży. Jak wypadły nasze zawodniczki? [FOTO]

08:13, 25.01.2022 | źródło:MOSiR
Skomentuj fot. MOSiR
REKLAMA

W sobotę w Łomży odbył się II Turniej Eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w Futsalu Kobiet.

[FOTORELACJA]1172[/FOTORELACJA]

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający sobotni turniej wybrzmiał o godzinie 12:00. Na przełomie całych rozgrywek, na boisko wybiegły dziewczęta reprezentujące Łomżę (MOSiR Łomża), Białystok (AP Ekosport Białystok), Warszawę (AP Diamonds Academy) oraz Grójec i region radomski (FC Mundialito). W ciągu tych kilku godzin zgromadzeni na hali im. Olimpijczyków Polskich kibice, mogli podziwiać efektowną grę dziewcząt, urodzonych w latach 2007-09.

Na trybunach licznie zgromadzili się nie tylko fani z Łomży, ale i kibice klubów przyjezdnych, którzy za wyśmienitą postawę zawodniczek, systematycznie odwdzięczali się żywiołowym dopingiem. 

Mimo chłodów panujących na zewnątrz, na parkiecie bywało naprawdę gorąco. Prowadząca rozgrywki trójka sędziowska, pod przewodnictwem znanej z ekstraklasowych boisk Pani Moniki Chudzinowicz, idealnie poradziła sobie z nagromadzonymi emocjami. Brak dyskusji i pewność w podejmowanych decyzjach pozwoliły na utrzymanie wysokiego poziomu piłkarskiego.

Na boisku niepodważalny prym wiódł Mistrz Polski z sezonu 2020/21 w kat. U13, czyli Diamonds Academy, które w dotychczasowo rozegranych dwóch turniejach eliminacyjnych nie straciły jeszcze żadnej bramki. Wyśmienita postawa zaowocowała awansem z pierwszego miejsca, z kompletem zwycięstw. Drugą pozycję zajęła mieszanka zawodniczek z Grójca i regionu radomskiego, prowadzona przez duet trenerski, Marcina Skoniecznego (FCM) oraz Marcina Brodeckiego (Sportowa Czwórka Radom) czyli FC Mundialito, które zwyciężyły w dwóch z trzech spotkań. Ostatnie miejsce premiowane awansem, po zaciętym "siostrzanym" pojedynku zespołów z województwa Podlaskiego, zajął Ekosport Białystok.

Mimo braków kadrowych, oraz posiadania najmłodszego zespołu w stawce, dziewczęta reprezentujące MOSiR Łomża mają powód do dumy. Bez nominalnego bramkarza, z 7 dziewczętami na kwarantannie oraz grając z zawodniczkami starszymi od siebie, były w stanie postawić ciężkie warunki rywalkom. 

- Dziękujemy wszystkim zespołom za możliwość uczciwej, sportowej rywalizacji, która obfitowała w ogrom nowych doświadczeń. Wszystkim rodzicom i kibicom, którzy zadbali o wyśmienitą atmosferę w czasie tego piłkarskiego "święta", oraz dziewczętom za wspaniałą postawę na boisku - podaje MOSiR 

Skład drużyny MOSiR Łomża: Chrzanowska Natalia, Rutkowska Gabriela, Konert Wiktoria, Lubak Oliwia, Popkowska Anna, Emilia Sitkowska, Tarnacka Aleksandra, Ciszewska Dominika, Sulewska Maja oraz Klimaszewska Amelia.

 

(źródło:MOSiR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%