Zamknij
REKLAMA

Medalowy weekend łomżyńskich pływaków

08:18, 30.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę 32 młodych zawodników łomżyńskiego klubu pływackiego - UKS Butterfly rywalizowało na VI Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur organizowanych w Olsztynie, na których zdobyli 21 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 11 brązowych.

W dniu 28 maja olsztyńska pływalnia „Aquasfera”, była areną zmagań 420 młodych adeptów pływania reprezentujących 46 klubów. Łomżę reprezentowała dość liczna, bo 32-osobowa ekipa pływaków z klubu UKS Butterfly. Rywalizacja odbywająca się na basenie „olimpijskim”, czyli pływalni 50-metrowej, dla większości zawodników była pierwszym w życiu startem na tego typu obiekcie. Młodzi pływacy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając aż 21 medali.

W kategorii wiekowej - 9 lat, Lena Aleksandrowicz i Ania Kamińska uplasowały się na podium klasyfikacji generalnej dziewcząt rocznika 2013 (liczonej wg 3 najlepszych wyników), zajmując odpowiednio: II i III miejsce. W tym samym roczniku, ale wśród chłopców w klasyfikacji generalnej na III miejscu uplasował się Oliwier Domaszewski.

Indywidualnie medale zdobywali:

9 lat:

 • Lena Aleksandrowicz, 2 x złoto: 50m s.grzb. i 100m st. grzb. i 1 x srebro: 50m s.dow.
 • Oliwier Domaszewski, 1 x srebro: 50m s.grzb. i 2 x brąz: 50m s. dow. i 100m s. grzb.
 • Ania Kamińska, 1 x srebro: 100m s. grzb.
 • Hubert Wiszowaty, 1 x złoto: 50m s. grzb. i 1 x srebro: 100m s. grzb.

10 lat:

 • Ksawery Brzeziński, 1 x brąz: 50m s. grzb.
 • Zuzia Piaścik, 2 x srebro: 50 m i 100m s. grzb. i 1 x brąz 50s s. dow.
 • Victoria Wolińska, 1 x brąz: 50m s. klas.

11 lat

 • Kajetan Balkiewicz, 1 x srebro: 100m s. grzb.
 • Paweł Mitter, 1 x brąz: 50m. s. grzb.
 • Kornelia Szerszun, 1 x srebro: 50m s. dow. i 1 x brąz 50m s. grzb.
 • Tosia Szydlik, 1 x brąz: 50m s. klas.

12 lat i starsi:

 • Kaja Kurpiewska, 1 x brąz: 200m s. zmienny
 • Wojtek Dobrowolski, 1 x brąz 50m s. klas.

Jak podkreślają trenerzy, Tomasz Drozdowski i Bartosz Kutny w sobotnich zawodach udanie zaprezentowali się niemal wszyscy: „Gratulacje dla naszych zawodników, z których dla większości był to pierwszy start na pływalni o wymiarach olimpijskich. Obawialiśmy się, że występ na basenie dwukrotnie dłuższym, od tego na którym trenujemy na co dzień, może ich trochę „sparaliżować”. Okazji do pływania na takim basenie jest niewiele. Stres był, ale - co widać po wynikach - raczej mobilizujący. Nie tylko zdobyte medale, ale również osiągnięte rezultaty pokazują, że mamy dzieci, które pomimo trwającej pandemii i obecnego, mocno „niesportowego” trybu życia społeczeństwa, potrafią się zmobilizować, przyjść na trening i aktywnie spędzić czas. Z drugiej strony tej rangi zawody pokazują, że przed zawodnikami i trenerami jest jeszcze wiele pracy” .

Występ na olsztyńskich zawodach, był również ostatnim etapem przygotowań, do Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10,11 lat, które już w przyszłym tygodniu odbędą się w Łomży. Jak podkreśla prezes klubu Jarosław Szeremet: „Już w najbliższą sobotę i niedzielę w łomżyńskim Parku Wodnym, odbędą się zawody organizowane przez Polski Związek Pływacki w ramach współzawodnictwa sportowego najmłodszej kategorii zawodników - 10,11 lat, których Miasto Łomża i nasz klub jest współorganizatorem. Wszystkich serdecznie zapraszamy, gdyż będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć w Łomży, nie tylko poziom pływania dzieci, ale również poznać zasady rywalizacji na poziomie sportowym.”

Wyjazd na zawody do Olsztyna był możliwy, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łomża, przyznanemu przez Pana Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%