Zamknij

Medal był blisko

08:48, 31.05.2022 . Aktualizacja: 08:48, 31.05.2022
Skomentuj

Dobre występy podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach Mieszanych  4x400 zanotowali sprinterzy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Nasze sztafety startowały w kategoriach U-20 i U-18 zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce.

Szczególnie w przypadku juniorów medal był bardzo blisko a do jego wywalczenia zabrakło  zaledwie 0,07sek.

Nasi 400-tu metrowcy przez  3 zmiany biegli na drugim miejscu a na ostatniej zmianie nawet wyszli na prowadzenie, jednak nasza zawodniczka dosłownie na ostatnich metrach została wyprzedzona przez rywalki.

W sztafetach juniorów zwyciężył AZS KU Politechniki Opolskiej (3:33,30sek.) a nasz team biegł w składzie: Bartosz Jurak, Julia Wawrzynkiewicz, Piotr Dąbrowski i Maria Sokołowska (3:38,05 sek.).

Natomiast w kategorii juniorów młodszych zwycięstwo wywalczył KKL Stal Stalowa Wola (3:40,28sek.) a nasi zawodnicy w składzie Olaf Piątkowski, Wiktoria Grabowska, Bartosz Rogiński i Weronika Lipska uzyskali czas 3:53,84 sek.

Taka ciekawostka: Czas naszych juniorów 3:38,05sek.  dałby tego dnia medal w kategorii ….U23(młodzieżowcy). Na otarcie łez pozostaje ustanowiony rekord województwa podlaskiego juniorów w tej konkurencji.

W stadionie warszawskiego AWF podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej z dobrej strony pokazały się 2 nasze sprinterki z Ukrainy, które od niedawna reprezentują nasz klub. Startująca na 100 i 200 metrów Bobrovska Irina zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych osiągając odpowiednio 12.46 sek i 26.02sek. Natomiast Yokukhno Hanna wśród swoich rówieśniczek na 400 metrów przybiegła jako druga z czasem 1:00,34 sek.

Zwycięstwem może się pochwalić Mateusz Niemczyk, który podczas Piaseczyńskiej Piątki jako pierwszy przekroczył linię mety w czasie 15:06,18sek.