Zamknij

Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów!

09:06, 12.09.2022 . Aktualizacja: 09:26, 13.09.2022
Skomentuj fot. PREFBET-SONAROL fot. PREFBET-SONAROL

Podczas rozegranych w Białymstoku Mistrzostw Makroregionu podlasko-lubelskiego bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL.

Wśród 23 startujących klubów nasza 36-cio osobowa ekipa  młodych zawodników wywalczyła drużynowo znakomite drugie miejsce gromadząc aż 55 punktów w ministerialnej rywalizacji „sportu dzieci i młodzieży”.

Klub z Łomży wywalczył 8 medali(1złoty – 3 srebrne – 4 brązowe).

Indywidualnie najlepiej wypadli: Wiktoria Stefańska(tr. Andrzej Korytkowski) i Juliusz Jabłoński(tr. Andrzej Niwiński), którzy zdobyli po 2 medale. Julek zwyciężył w rzucie dyskiem  oraz był trzeci w rzucie młotem, natomiast Wiktoria zajęła drugie miejsce w biegu na 300metrów pł. i trzecie w biegu na 80metrów przez płotki.

Klub prowadzony przez Andrzeja Korytkowskiego już kolejny rok nie schodzi z podium Mistrzostw Makroregionu a wynik 55 punktów po zebraniu wyników z wszystkich makroregionów będzie prawdopodobnie drugim rezultatem w tym roku w Polsce!(czekamy na oficjalne wyniki).

Do rywalizacji we wszystkich ośmiu makroregionach przystąpiło ponad 200 klubów.