Zamknij

Brawo! Medalowe żniwa naszych zawodników

09:42, 21.09.2022 . Aktualizacja: 09:46, 21.09.2022
Skomentuj fot. PREFBET SONAROL fot. PREFBET SONAROL

Podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach rozegranych w Białymstoku, których organizatorem był KS PREFBET-SONAROL zawodnicy tego klubu zdobyli 5 medali jako klub oraz kolejne pięć biegając w reprezentacji województwa podlaskiego.

Nasi biegacze okazali się najlepsi w sztafecie 4x200m w kategorii U20 oraz cztery razy zdobywali tytuł v-ce mistrzów Polski w konkurencjach:  4x800m, 4x800m U20,  4x400 Mix oraz 2x2x400m.

Najciekawszą  pod względem walki i dramaturgii okazała się najliczniej obsadzona konkurencja 2x2x400 metrów w której biegła 1 kobieta i 1 mężczyzna a dystans 1 okrążenia pokonywali po dwa razy na mniej więcej jednominutowej przerwie.

Od samego startu w walce o medale liczyło się 4 ekipy: PREFBET-SONAROL, MKS Pułtusk i 2 drużyny Kondycji Piaseczno. Po wielokrotnych zmianach na prowadzeniu ostatecznie linię mety na czele minęły Kondycja Piaseczno I i II skład oraz PREFBET-SONAROL. Jednak kilka minut po biegu zdyskwalifikowano Kondycję Piaseczno I skład za „zgubienie” pałeczki, w wyniku tego PREFBET-SONAROL przesunął się na druga lokatę a na  najniższym stopniu podium stanął duet z Pułtuska.

Druga konkurencja, z której klub jest bardzo zadowolony to 4x400 mix. Ta konkurencja jest od Igrzysk w Tokyo konkurencją olimpijską więc medal w takim biegu smakuje dużo lepiej.

Z pośród dwudziestu klubów, które zdobywały na tej imprezie medale nasz klub zdobył najwięcej bo 5 medali  wyprzedzając Zawiszę Bydgoszcz(4) i Kondycje Piaseczno i Politechnikę Opolską po 3 krążki.

Natomiast w klasyfikacji medalowej biorąc pod uwagę kwartość medali najlepsi okazali się biegacze Kondycji Piaseczno (2-0-1) przed PREFBETEM-SONAROL(1-4-0) i Opolem(1-0-2). W klasyfikacji medalowej województw wygrało województwo mazowieckie z 7ma medalami (4-0-3) przed podlaskim ( 15 medali, 3-8-4) i Łódzkim 6 krążków(3-1-2).

Barwy naszego klubu reprezentowało ośmioro zawodników z czego trzy osoby zdobyły po 4 medale, a najbardziej zapracowany był Bartosz Jurak mający udział we wszystkich pięciu medalach. Tym sposobem Klub wywalczył w tym sezonie już 11 medali Mistrzostw Polski i pomimo dotychczasowego  pecha po raz kolejny przekracza  10 medali w jednym roku.

Co warto podkreślić, ze startującej ósemki medalistów, aż 7 to uczniowie i tegoroczni absolwenci Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.