Zamknij

Co w tym tygodniu? Wydarzenia kulturalne w Łomży

14:09, 22.11.2021 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Jakie atrakcje czekają na nas w tym tygodniu? MDK-DŚT zaprasza. 

25.11. (czwartek, godz.20.00) - Stand up Łomża | Michał Kutek + support

Wystąpi Michał Kutek z programem "Do skutku.Michał prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Człowiek o prawniczej przeszłości i raczej bez jakiejś jaskrawej przyszłości. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania sobą i światem bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego co go spotyka i otacza. W komedii Michała dostrzeżecie, że on nad każdym tematem, o jakim pisze, się pochyla, zagłębia w niego, żeby żart sięgnął do możliwie jak największej liczby synaps, pobudzając przy tym słuchacza. Mistrz rozmów z publicznością - jako pierwszy komik w Polsce udostępnił nagranie składające się jedynie z dialogu pomiędzy nim a fanami, pt. "Luźna gaducha". Na Youtube dostępne są także jego programy, "Kryzys wieku młodego" i "Nowe rozdanie" oraz "Już dobrze".

Bilety dostępne online: https://bit.ly/3jmeaLZ

 

 26.11. (piątek, godz.18.00) - Spektakl Król i Błazen Walnego-Teatru

Spektakl „Król i Błazen” Walnego-Teatru inspirowany dramatem Michela de Ghalderode „Eskurial” oraz fragmentami „Króla Leara” Szekspira jest próbą zrozumienia istoty roli i fenomenu gry w relacjach między ludźmi. Tę grę obnaża Śmierć… tu Śmierć królowej powoduje (zakazaną) rozpacz Błazna, zakochanego w Królowej i obojętność Króla (też nie na miejscu)…każdy z nich próbuje utrzymać role, która w majestacie śmierci jest nie do utrzymania. Królowa – dzięki Śmierci – ma wgląd w rzeczywistą sytuację męża i kochanka. Oni zaś korzystając z narzędzi gry – wymiany ról – mogą otworzyć lekko ten wentyl bezpieczeństwa – i zamieniając się rolami powiedzieć co o sobie myślą – niestety, zamiana ról kończy się dla jednego z nich tragicznie. Lecz czy to rzeczywiście jest tragedia skoro i tak za wszystkie nici pociąga umierająca Królowa.

WSTĘP WOLNY

 

 27.11. (sobota, godz.16.30) - Folkowe Andrzejki

To będzie wyjątkowa okazja, by poznać zwyczaje, dekoracje, potrawy Kurpiowszczyzny, usłyszeć melodie wygrzebane ze starych zapisków lub zebrane po wioskach, no i potańczyć do żywych melodii. W programie znalazły się :

GODZ.16:30-18:00

 - WARSZTATY KULINARNE- WARSZTATY SZTUKI LUDOWEJ  (wycinanki, kwiaty z bibuły)(WSTĘP WOLNY)

GODZ.18:00-21:00

- POTAŃCÓWKA z KAPELĄ MIÓD NA SERCE Z KURPIOWSKIM POCZĘSTUNKIEM

Bilety wstępu: 40zł
Bilet ulgowy: 30zł (Karta Dużej Rodziny, Karta Seniora, Legitymacja studencka i szkolna) 

 

28.11. (niedziela, godz.18.00) - recital Yagi Kowalik - piosenka francuska

Zapraszamy na koncert największych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru największych artystów estrady francuskiej: Edith Piaf,Juliette Greco czy Charles Aznavour w wykonaniu Yagi Kowalik. Brawurowa interpretacja piosenek, świetna gra akordeonisty oraz oprawa muzyczna koncertu (koprodukcja polsko-francuska) „przeniosą” słuchaczy w świat artystycznej bohemy paryskiego Montmartru. Na scenie artystce towarzyszyć będzie znany krakowskiej publiczności akordeonista - Walentyn Dubrowskij.

Bilety: 30 zł
Bilety ulgowe: 20 zł (Karta Dużej Rodziny, Karta Seniora, Legitymacja studencka i uczniowska)

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%