Zamknij
REKLAMA

Kolejna odsłona Sceny Muzyki Polskiej w Filharmonii Kameralnej w Łomży

07:21, 18.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek 20 stycznia 2022 roku o godzinie 18:30 w nowej Sali koncertowej FKWL odbędzie się kolejny koncert w ramach nowego cyklu koncertowego Scena Muzyki Polskiej. Tym razem wystąpi znakomity pianista Michał Francuz, który zaprezentuje utwory Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Władysława Żeleńskiego oraz Mieczysława Wajnberga.

Wstęp wolny, wejściówki do pobrania w biurze FKWL oraz w kasie biletowej FKWL na godzinę przed koncertem.

Michał Francuz artysta wszechstronny i charyzmatyczny. Koncertujący pianista, kameralista oraz pedagog. Jego pianistyka wyróżnia się nienagannym warsztatem, zaś same już interpretacje wykonywanych utworów – dużą wyobraźnią dźwiękową, pełnią życia i wyrazu, a także siłą ekspresji.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowym i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Znany jest publiczności większości krajów Europy, jak również USA (występ w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall), Algierii, Arabii Saudyjskiej, Indonezji, Indii i Wietnamu.

Scena Muzyki Polskiej to program, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a jego celem jest promowanie polskiej twórczości muzycznej. 

Nagrodzeni artyści wystąpią w salach: Filharmonii Narodowej, Krakowskiej oraz łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej.

[DW]19251[/DW]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%