Zamknij
REKLAMA

Niezwykłe wydarzenie w Łomży. Przyjdź i posłuchaj

08:25, 26.04.2022 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

W czwartek 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 18:30 w nowej Sali koncertowej FKWL odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Scena Muzyki Polskiej.

Tym razem wystąpi znakomity zespół Sepia Ensemble, który na nowo odkrywa polskie perły muzyki współczesnej. Artyści zaprezentują utwory m.in.: Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego. Wstęp wolny.

Sepia Ensemble wystąpi w składzie: Szymon Jóźwiak (klarnet), Wojciech Jeliński (puzon), Tomasz Sośniak (fortepian), Anna Szmatoła (wiolonczela). Zespół powstał w 2012 roku przy Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

[ZT]20903[/ZT]

Trzon zespołu tworzy jedenastu muzyków-solistów, których łączy szczególna pasja wykonywania muzyki najnowszej. Występują w rozmaitych konfiguracjach, od solowych do dużych składów ensemblowych. Grupa występowała nie tylko w Polsce, ale w także w Estonii, Niemczech, Irlandii, Belgii, Luksemburgu, Austrii, czy Iranie.

Scena Muzyki Polskiej to program, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a jego celem jest promowanie polskiej twórczości muzycznej.  Nagrodzeni artyści wystąpią w salach: Filharmonii Narodowej, Krakowskiej oraz łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej.

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Scena Muzyki Polskiej”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%