Zamknij

Łomżyński teatr zaprasza na wydarzenie dla najmłodszych!

12:11, 22.06.2022 | .
Skomentuj fot. pexels
REKLAMA

Przed nami wyjątkowa premiera (25.06.2022, godz. 17:00, Hala Kultury), która odbędzie sięw ramach teatralnej Sceny Inicjatyw Aktorskich. Spektakl "Mądrość lasu" powstał z inicjatywy aktorek Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Pomysł został doceniony przez Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Łomża - otrzymał stypendium artystyczne oraz dofinansowaniena realizację przedstawienia. Spektakl jest dedykowany dzieciom w wieku 3 - 10 lat i kończy się krótkim warsztatem teatralno - muzycznym pt. "Dźwięki lasu".

Ze względu na duże zainteresowanie i jednocześnie ograniczoną widownię na pokaz przedpremierowy i premierowy obowiązują rezerwacje. Teatr przygotował jednak specjalne wejściówki, które możecie już teraz odebrać w Biurze Organizacji Widowni. Śpieszcie się jednak, bo ilość jest ograniczona!

Głównym bohaterem jest pies - Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukuje swojego miejsca na ziemi. Początkowo nie rozumie dlaczego stracił dom, wciąż tęskni za właścicielem.W swojej wędrówce spotyka leśne zwierzęta, dzięki którym poznaje siebie, odkrywa swoją tożsamość i uświadamia sobie jak istotna w jego życiu jest obecność człowieka. Pod koniec zyskuje dom, doświadcza miłości, znajduje akceptację.

Akcja toczy się w przyjaznym, tajemniczym lesie. W kreowaniu świata przedstawionego pomogą lalki teatralne, zwierzęta animowane przez aktorki. Dzięki nim dziecko przybliży się do dzikiego świata natury i łatwiej przyswoi trudny temat odrzucenia.

Scenografia jest kolorowa, miękka i bezpieczna dla młodego widza. Dzieci będą siedziały na ziemi na kolorowych, tkanych dywanach i poduchach blisko przestrzeni gry aktorskiej, dzięki czemu relacja scena-widownia zostanie zatarta.

Taki zabieg zmniejsza dystans i pozwala dzieciom szybciej oswoić się z wizytą w teatrze. Widowisko jest bogate w walory artystyczne oraz edukacyjne, które mają na celu uwrażliwienie najmłodszego widza na potrzeby zwierząt  oraz dbałość o naturę.

Ważną częścią spektaklu są piosenki, które dodają lekkości historii i wzbogacają jej przekaz.

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%